Silvester a delobuchy

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Silvester a delobuchy

Odoslať pre Monika & Parsonky za Pi december 25, 2009 7:29 pm

Neviem, či s tým máte niekto skúsenosť. Nelly sa hrozne bojí delobuchov, teda toho zvuku z nich. Včera sa chúďa zasa tak klepala. Ak máte takýto problém dávate svojim psom niečo na ukľudnenie? Peťo dnes stretol nejakú paní a tá dáva psovi štvrť kynedrilu. Neviem aký to má účinok na psa, lebo viem, že sa to dáva ľuďom kvôli nevoľnosti pri cestovaní.
Chceme zbehnúť k veťošovi, nech jej čosik dá, tak hádam bude medzi sviatkami pracovať.

Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Registration date : 19.08.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

Re: Silvester a delobuchy

Odoslať pre eva & monty za Pi december 25, 2009 9:38 pm

Viem, ze suseda dava svojej fene nejake tabletky na ukludnenie asi od veterinára neviem, my takyýto problem nemame. Pomohlo, ze na cvicaku co sme chodili ked mal Monty okolo tristvrte roka strielali s tých poplasných pistolí, tak si na tento zvuk akosi zvykol a nic mu nerobia ani petardy. Samozrejme nesmie vybuchnut hned vedla nas, lebo to by sa zľakol aj hluchy affraid

eva & monty

Počet príspevkov : 528
Registration date : 12.11.2008

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre AlicaGGG za Pi december 25, 2009 10:25 pm

my sme raz dali belle na ukludnenie - teda oblbovak, lenze posobi to tak, ze pes sa ti prestane hybat, ale vsetko vnima...si predstav ze sa niecoho bojis (napr. vody Very Happy ), niekto ti zviaze ruky, nohy, ochromi hlas a bude ta prevazat po vahu na pltke Rolling Eyes ale samozrejme je viac typov tabletiek - naj. je asi uspat, lenze tam, by som sa bala ze sa uz nezobudi Very Happy ale minuly rok bella sme belle nedali nic, dvakrat si stekla, kukala sice vylakano niekedy ale ziadne vacsie problemy neboli

AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Registration date : 10.11.2008

Zobrazit informácie o autorovi http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Pi december 25, 2009 10:28 pm

Keď sme chodili na tréning, tak Nelly vôbec nevadilo, že tam strieľajú a teraz sa bojí, aj keď vonku kosia. Neviem prečo.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre AlicaGGG za Pi december 25, 2009 10:35 pm

oriana zasa vonku az tak nevadia petardy, ale minule pustali taky kratusky ohnostroj a to si mala videt - bola pustena, skoro mi zdrhla...stihla som ju chytit ale zubami-nechtami sa snazila ujst - no proste horor
a vnutri ked pocuje buchanie tak len vykruca usi a trosku vypuli oci od strachu - aspon ze to neni spic ako bella - to stekanie sa neda vydrzat Very Happy a keby spustili dve - Pan Boh s nami Laughing

AlicaGGG

Počet príspevkov : 927

Zobrazit informácie o autorovi http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Pi december 25, 2009 10:47 pm

Nelly vôbec nešteká, ona sa neskutočne trasa (Ala, Lenka, Zita) mali tú česť to vidieť v Motešiciach. Nedá sa ju nijak zabaviť, ukľudniť. Ona sa chce len niekam schovať. Teraz ani von nechce chodiť. Stále uška nastražená a len čaká, čo príde. Včera som sa s ňou dostala až k nám na začiatok parku a pustila som ju, že veď nech si ide aj sama. Ona sa mi otočila a šupito domov, ešte že som ju stihla chytiť.
K tomu veterinárovi pôjdeme tak či tak, lebo to nie je veru vôbec vtipné. Mám niekedy pocit, že ju môže z toho až šlahnúť.

takto to vyzerá, keď má ten svoj stav. len sa klepe, schováva, jazyk vyvalený a dychčí hrozne Sad

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre eva & monty za So december 26, 2009 11:07 am

Chudatko. Určite chod a porad sa s nim, ved uvidis co Ti povie. Inak dnes ani Monty nechcel ist von, vcera ho napadol na Brezine labrador, teda napadol len ho pritlacil o zem ale vystartoval tak hnusne, ze sme sa vsetci zlakli. A teraz je akysi vylakaný, aj v noci mal chudak hrozne sny, len skucal a stekal zo sna. Dufam, ze sa mi teraz bude bat velkych psov este viac. Rolling Eyes

eva & monty

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za So december 26, 2009 2:24 pm

Tak to je veru riadne nepríjemné. Hádam to aj u Vás bude ok.
Dnes je vonku tak pekne a s Nelly ani pohnúť. Urobí len to, čo je treba a šup ho domov. Sila, teriér, ktorý nechce chodiť von. Len dúfam, že ju to prejde. V pondelok tam zbehneme, tak hádam nebude mať dovolenku.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za So december 26, 2009 5:31 pm

Tak k tejto teme by som vam vedela vela vypravat, cela nasa rodina. Moj prvy pes Tipsy, niektory vedia, bol to krizenec tiez nejakeho spica, dost ustekany. Ked bol maly, tak dokonca sme ho mali na ohnostroji, aj na cvicaku. Cim bol ale starsi, tak tym sa viac bal aj delobuchov aj burky. A ono niekedy sme boli vonku, strelili a nic a niekedy strelili taky tichy prd vzadu na sihoti IV a konec, leteli sme domov.
Teda nejake vysvetenie, ucenie nepomahalo. Raz sme mu teda tiez dali "nieco na ukludnenie". Nehadzem vsetky lieky do jedneho vreca, ale bolo to hrozne. Ako pisala Alica, ochromeny psik, ktory sa nevedel ani vycurat, len proste padal, hrozny pohlad a pritom ste videli podla hrozy v ociach a tlcuceho srdca aky je vydeseny. Okrem toho, este pol dna po Silvetri bol mimo a nevedel samostatne curat. Tak dakujem pekne. Uz sme mu nidky nic nedavali. Proste v zime sa vencenie skratilo, cural len pri dome a ked aj cosi buchlo uz bol pri dverach. Otec chodil s nim skoro rano, kedy je vsade klud a to bol Tipsy ochotny ist aj dalej. No a na Silvestra sme proste pustali hudbu nahlas, on si chodil sam do kupelne. My sme sa ho snazili zvukovo izolovat, to bolo najidealnejsie. Nejaky box, skrina, podpostel. Pes sa proste snazi niekde zaliest.

Ale napis potom, co ti odporucil veterinar, ci je nieco nove.

Ozaj, Jasmin ako je starsia, tiez zacala sa bat, ved vidite co vyvadza na cvicaku a to tiez chodila na vycvik. A teraz ked sme vonku s Elwinom a ten sa vobec neboji, tak Jasmin tak skludni, aj to je fajn pre tych psov. Ale to musi si sam pes vsimnut, ze ini sa neboja, lebo ked je mimo, tak uz je to jedno.

Tipsy

Počet príspevkov : 708

Zobrazit informácie o autorovi http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za So december 26, 2009 7:54 pm

Ja som tiež rozmýšľala, že zavrieť ju do toho petboxu, lebo ona si aj tak stále hľadá miesto, kde by sa schovala. Raz, keď bola u našich, tak im vliezla pod vaňu a ja som ju nemohla dostať von a keď tam raz spala, tak sa schovala normálne do trúby. No chápete to, do trúby? Skoro ma šlaktrafilo, keď mi to mama pov. a že ešte aká prča. Si ten pes ešte čosi môže vyviesť.
Na dogfóre o tom bola debata, teda debata o búrke a o strachu z nej. Čo je podľa môjho dosť podobné, bo tiež to trieska ako mrdle. Tam zasa písali, že snažiť sa psa zabaviť, aby to nevnímal. Lenže ako môžem zabaviť psa, keď ma totálne ignoruje (podaktorí videli) a hl. keď on počuje oveľa lepšie ako ja a cíti to už dávno pred tým než to sem vôbec príde. To by som musela byť asi dedo vševedo. Nehovorím, že to nefunguje, ale asi na iných psov. Tam písali skúšať odmeňovať a pod. U nás nič nezaberá, lebo keď je v takomto tranze, tak si nič nevezme. Ako keby vtedy absolútne nevnímala, na meno, žrádlo, na nič. Cez Vianoce sme pustili na hlas hudbu ako Ala spomínala už v tých Motešiciach. Bolo to o čosi lepšie, ale ozaj len o málo. Sedela pod stolom, klepala sa, funela. Dokonca ani jesť si nechcela zobrať a to nežrala celý deň. Prišli sme večer k našim a hneď všetci, že aká je divná a čo jej je. Vôbec sa netešila, každého ignorovala. A to Nelly ľudí miluje.
Teraz vyjdeme von a keď ju nepotiahnem, tak sa ani nehne. Normálne mám pocit, že už vie, že keď sa vyciká a vyk..., tak ju nebudeme ďalej mučiť a pôjdeme s ňou domov. Ešte len vidí, že sa obliekam a volám ju, tak už aj prchá sa schovať. Veď to nemôže byť normálne.
Som len zvedavá, čo ten veťoš povie. Ešte nám nakoniec pov. že pes potrebuje terapiu, ako som to už párkrát videla v kade akých filmoch a reláciach.
P.S. Môže byť tá precitlivelosť na tieto veci spojená s tým, že sa začala hárať?

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za So december 26, 2009 11:52 pm

No tak co sa tejto temy tyka, tak mam fakt bohate skusenosti. Pred Terry este u rodicov sme mali leonbergerov. Strach z delobuchov nebol kym jeden chalan fene nehodil petardu do papule. Bola aj poranena, ale najme ten sok. Potom uz to bolo hrozne. Akakolvek silnejsia rana kdekolvek v dialke, vratane burok v nej vyvolala uplnu paniku. Bola schopna utiect odvsadial. Pri ojedinelych epizodach alebo burke stacilo vziat ju domov a fajn. Lenze na silvestra sme jej museli davat nejake lieky od veterinara, po ktorych proste zaspala a fakt o nicom nevedela. Raz sme nedali, nebolo to na Silvestra, sused mal akusi oslavu a psica /leonberger je fakt velky pes/ doslova roztrhla pletivo na voliere a nez sme stihli zareagovat a vziat ju dnu, proste presla dvojitou sklenenou vypnou na dverach na terase!Inokedy sa stalo, ze vylomila vchodove dvere do chodby. My mame vyhodu ze sme predsa len na dedine a az tolko sa tu nestriela.
Ked sme si priniesli Terry, myslela som na to, aby sa nebala, radila som sa so znamim co ma sluzobneho psa, bol aj v armade kynologom a on vravel ze zohnat petardy a ked sa hrame pomocnik ju hodi niekde ale fakt daleko no a pomali sa priblizovat, ale fakt ze je to dlhodoba zalezitost, celkom to islo, sme to tak robili, no aj tak nie je uplne v pohode, ked niekto streli bezprostredne pri nej, zlakne sa a je nesvoja. Myslim si preto ze asi nie kazdy pes sa da naucit aby nereagoval na strelbu. A nemienim Terry stresovat a ked sa striela,tak je proste dnu.
No ale fakt nejaku radu neviem, ono predsa len my tu mame akurat Silvester ale TN je vacsie mesto no a tam je toho viac aj ine dni a psik zas nemoze byt stale na liekoch. Mozno skor hladat radu u niekoho skuseneho ako to u psa odburat, ten strach, pretoze aj to je vlastne len naucene spravanie, no ale ako to neviem. Sami sme si tym presli, tie nase lieky aspon boli fajn ze po nich psica spinkala a o nicom nevedela.

Terry a Bree

Počet príspevkov : 1163
Registration date : 12.12.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za So december 26, 2009 11:56 pm

A mozno aj s tym haranim to moze trocha suvisiet, ja som odpozorovala ze Terry ked sa hara je daleko viac precitlivena na vsetko. Ale ci sa to da zovseobecnit neviem. Len ona ked sa hara aj na mna reaguje ked od nej nieco chcem, akoby sa ma bala a to som sa jej nikdy nedotkla.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ne december 27, 2009 1:11 am

Tak to ma docela dostalo, že petardu do papule. To, čo bolo za sedláka? No mám dosť.
Ako som už písala, keď na tréningu strieľali, tak s tým absolútne žiadny problém nebol, ani si to nevšímala. Teraz je to akési iné. Uvidím ako to bude ďalej, určite však zájdeme k tomu veťošovi.
Len je pravda, že z toho silvestra dosť stavy mám. Najradšej bych šla niekam mimo Tn, len akosi nie je kam.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ne december 27, 2009 2:03 am

No s Alou suhlasim. Very Happy niezeby preto, ze je Ala.
Este kedysi ktosi spekuloval, ze to moze byt aj nejakym magnetickym vlnenim. Este u burky by som to chapala, alebo u tsunami, ale ako by to fungovalo s petardami a pod. delobuchmi. Najlepsie zakazat. Hlavne pri takych co urobia nieco take. Ja by som kazdemu co urobi zlomyselne psovi, vratila spat rovnako, mozno 3x tak.

A Monika, vazne, najlepsie izolovat. Ako rada nosi capicu, videla som, ze na fotkach drzala, mozno aj tak jej znemoznit pocutie. Hm? Alebo dat petbox niekam do kupelne, alebo izby, kde je najmenej pocut.

Idealne by bolo na silvestra sa odpravit na chatu. Hmm

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ne december 27, 2009 2:14 am

Ala tak to by som bola najradšej, len teraz už asi prd zoženieme a tiež nie je ísť s kým, takže to budeme musieť asi vydržať doma. My máme aj v kúpeľni okno, síce sú tam plastové okná, ale tak pes je pes. To si asi len treba prežiť, aby som vedela ako pes bude reagovať, ale určite použijem ten petbox, hádam bude mať aspoň pocit, že je v bezpečí.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre eva & monty za Ne december 27, 2009 11:15 am

Inak ta kupelna by bola asi najlepsia, s predchadzajucim psom co sme mali, sme sa tam na Silvestra vzdy zasili, zavreli dvere a bol kludnejsi. Ale to treba fakt odskusat.

eva & monty

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Ne december 27, 2009 10:59 pm

Aj s tou kupelnou to je take nie stopercentne. Zalezi ako pes kupelnu vnima. Terry miluje vodu, rada plava, ale neznasa ked ju umyvam v kupelni, tym padom celu tu miesnost nema rada a je v strese ked tam musi, takze u nas by napr. bola kupelna ee.
Ale uvazujem aj nad inou alternativou. Totizto ako bezne travite vecery? Co psik robi? On totiz nevie ze dnes je Silvester a ked to bude den ako kazdy iny nemusela by to az tak citlivo vnimat. Ovela viac si to uvedomi ak bude nieco inak, nezvycajne. Ja som si vsimla na Terryne ze sa sprava podla toho co vidi na mne. Ked totiz napr. niekam ideme a vyskytne sa situacia o ktorej viem, ze z nej ma strach, pes sa boji. Lenze ked ja tuto situaciu nezaregistrujem, casto si az dodatocne uvedomim, ze ved ona sa ani nebala. Akoby mala strach prave pre to ze ja to cakam, mozno keby som zmenila svoje ocakavania, zmeni aj ona svoje spravanie. Viem, to je uz ozaj dost hypoteticka uvaha, len ma to tak napadlo. Len som tym chcela povedat ze ked sa nebudete dopredu strachovat ze mozno ten strach, aj ked bude, nebude az tak velky.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Ne december 27, 2009 11:05 pm

Inak u spominanej nasej leonbergrice sme nic take neskusali a asi by to ani nezabralo, ta panika, to bolo nieco hrozne, proste v ociach psa uplne sialenstvo. Rodicia pravidelne spominaju na rozbyte dvere, zvalene vianocne stromceky, zhodenu skrynu ked sa za nu chcela skovat... Jej syn mal strach tiez ale vyslovene odkukany. Ked sa bala ona, bal sa aj on. Ked ona bola na tabletkach /spala/, vobec mu to nevadilo. Preto verim /myslim ze si to ty spominala, Ala/, ze psy sa mozu navzajom ukludnit, proste pri psovi co sa neboji, sa aj bojko moze pomali ukludnit.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ne december 27, 2009 11:15 pm

Včera som ešte čosi našla na dogfóre. Stiahnuť si nejaké zvuky typu delobuch atď a púšťať to doma, najskôr len veľmi potichu a pomaly pridávať zvuk a pozorovať ako na to pes reaguje. Tiež tam bola to s tými petardami, najskôr ďalej a pak sa približovať.
Veľakrát som čítala, že pokiaľ ja budem v pohode, tak aj môj pes bude. U nás to tak nefunguje. My sa vždy robíme, že veď o nič nejde, ale Nelly je aj tak z toho večne celá vyklepaná. Mne by to v podstate ani tak hrozne nevadilo, že sa občas dostane do takéhoto stavu, ale skôr mám strach, aby sa jej čosi nestalo. A samo mi hrozne vadí, že sa jej nedá nijak pomôcť, aspoň nám to nejde. Ona si proste niekde sadne bo sa snaží schovať a tam sa klepe, fuňí.
Tu je asi ozaj dobré len skúšať, čo práve na ňu zaberie, lebo každý psík to asi vníma inak. Zaj. ideme k tomu veťošovi, tak som zvedavá, čo nám na to dá. Samo by som bola najradšej keby jej nič dať nemusíme. Len, keď ju vidím ako sa stále klepoce a to len vonku čosi buchne, bo na chodbe niečo buchne, tak je mi jej tak ľúto.
A to, že nechce chodiť von, to tiež vôbec nechápem.
Napr. dnes sme boli vonku, že prejdeme po hrádzi na ostrov a pak sme si pov. že veď až na Sihoť môžme prejsť. Sekla sa pri Alinej robote a zasa späť. Už ma to unavuje, nev. či sa mám snažiť s ňou posunúť ďalej, aj keď sa mi ona zapiera a už mi to fest lezie na nervy, alebo sa otočiť a ísť s ňou späť. Zatiaľ to riešime, tak že ideme späť. Potom sme sa s ňou ešte motali po novinách, ale tvárila sa ako keby sme jej ubližovali. Už z nej mám ozaj pocit, že ja tade nechcem ísť a chcem ísť tadeto a sekne sa a vy poďte tade kade chcem ísť ja. Evil or Very Mad
A o tom, aby sa len vyvenčila ani nevravím. Veď hádam jej nemôže byť taká zima, že sa nechce ani pohnúť? Aj sme jej dávali tu vestu a teraz je vonku dosť teplo a neviem, či jej ju stále obliekať. Minule som jej ju dala a aj tak ísť nechcela.
Vymýšľa riadne, tá naša Nelly psíček smelý.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ne december 27, 2009 11:46 pm

Ala + Terry napísal:Inak u spominanej nasej leonbergrice sme nic take neskusali a asi by to ani nezabralo, ta panika, to bolo nieco hrozne, proste v ociach psa uplne sialenstvo. Rodicia pravidelne spominaju na rozbyte dvere, zvalene vianocne stromceky, zhodenu skrynu ked sa za nu chcela skovat... Jej syn mal strach tiez ale vyslovene odkukany. Ked sa bala ona, bal sa aj on. Ked ona bola na tabletkach /spala/, vobec mu to nevadilo. Preto verim /myslim ze si to ty spominala, Ala/, ze psy sa mozu navzajom ukludnit, proste pri psovi co sa neboji, sa aj bojko moze pomali ukludnit.

Tak s týmto veru plne súhlasím. Len to si ešte chvíľu počkáme kým bude druhý psík a hádam už aj Nelly bude dovtedy oveľa kľudnejšia. Odnaučiť sa dá všetko, len treba vedieť ako na to a asi aj veľa skúšať a pozorovať na tom psovi, čo naňho zaberá a čo nie. U nás sa zatiaľ chovanie typu: nevšímam si, nič sa nedeje, snažím sa ju niečim upútať (mlskou, hračkou), snažím sa búchať s dvierkami, šuflíkmi (pri búrke), zobrať ju na ruky (ukľudniť ju tak) nijak nezabralo. Dokonca jedna holka pís. že psa zobrala na posteľ a vysmievala sa mu, že prečo sa akože bojí, ale to mne príde totál mimo. Ako keď Nelly šteká, lebo niekto zazvoní. Už sa mi párkrát podarilo ju upútať mlskou a neštekala, len to treba ozaj vystihnúť ten okamih pred. Len s tými delobuchmi a hl. nepredvídaným búchaním to asi ťažko človek stihne predbehnúť a hl. nev. či by to malo na ňu taký účinok ako pri tom zvonení pri dverách. Zaj. určite vyskúšam čosi z youtube stiahnuť a uvidíme, či sa ju dá upútať pred tým než to začne a udržať ju v tom až dokonca. Podľa toho by sme sa tiež zariadili.
Inak chcem všetkým moc poďakovať za rady.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre ZiT za Po december 28, 2009 4:00 pm

aktualna tema aj pre nas: musim povedat, ze Sunny sa prvy silvester vobec nebala. Potom vsak prisla moja segra so psom, ktory sa klepal a prelezal vo vani (byvam v byte na samom vrchu), od strachu sa vycural aj na podlahu, lebo nechcel ist von. Tak sa mila Sunny od neho naucila, co je to "bat sa strielania". Potom to videla u Jasmin a uz to bolo. Zakazdym vystrelom (ci z pistole, plieskania na vycviku poslusnosti alebo z petardy) ak sme vonku, ide v momente chvost dole, prikrci sa a uteka jak besna odomna prec, smer domov. Ked na nu zakricim, ihned sa zvrtne a leti ku mne. Potom zase nastartuje a leti domov a tak dookola. Ked ju mam na voditku, taha ako sialena. Ako sme pred sutazou zacali s Alou chodit na cvicak v nedelu, vycvikari tam trenuju obranu a plieskaju s bicom. No konecne sa mi podarilo aspon docielit to, ze zacne ten svoj strach prenasat do obrany tym, ze steka a ide sa akoby zahryznut. No to je ale iba na cvicaku. Ked sme teraz vonku, zacuje vystrel, zase je poplasena, tak jej hned hovorim, ze "co ma robit, ked je buch-buch - predsa stekat".. aj stekat zacne, ale vyplasena je stale..
co sa tyka tabletiek na ukludnenie, ja osobne by som ich svojmu psovi nedala. Uvidim, ako sa bude chovat, ak sa bude triast ako osika, pustim hlasnejsie telku a zabavim ju hrou, odmenu mi snad neodmietne. A ked to nepomoze, ma smolu, moze si zaliezt do kupelne alebo pod postel. Ja budem v klude, nebudem ju ani chlacholit, lebo si myslim, ze ju to len v tom podpori. Ona to musi sama vidiet, ze ja z toho nerobim stres, tak ani ona nemusi stresovat. Pes citi toho dost, na sutazi som ju bravala na ruky, ked sme isli na start, samozrejme musela citit, ako mi busi srdce. Tie druhe preteky som sa ju snazila mat pri nohach, to sa mi zdalo byt uz lepsie.
Monika, aj my sme teraz precitliveli, ked harame, vcera si Sunny normalne na mna lahla, vlozila mi nufak do mojej dlane a druhou rukou sa nechala hladkat. (toto my nepozname, take tulenie sa) Tak ked pride rambajs, skus si ju nechat pri sebe, ked sa bude chciet klepat. Ak nebude ani Sunny vtedy chciet lezat pri mne a nechat sa hladkat, moze sa ist schovat, kam bude chciet... iny recept nemam... podla vhodnosti situacie by som skusila sunny vziat von a tam ju "trenovat" ako na vycviku, ze ma stekat, naberiem odmeny nejake fajnove, lebo na to mi dobre reaguje a mozno si nakoniec zo silvestra spravime vycvik nebojacnosti :-)

ZiT
Admin

Počet príspevkov : 349

Zobrazit informácie o autorovi http://sk.fotoalbum.eu/ZiT

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Po december 28, 2009 4:31 pm

Zita práveže mne v takýchto situáciach jednoducho odmenu ani nič nevezme. A to je teda riadne žravá. Ja som čítala, že jednoducho ju nebrať na ruky a takéto veci, baby v Motešiciach zasa vraveli, že ju zobrať. Tak podľa môjho 100 ľudí, 100 chutí. Vtedy aj tak najviac pomohlo, keď s ňou šiel Peťo von. To tiež vl. nev. čoho sa tam vtedy lakla, že sa tak hrozne klepala.
Dokonca som čítala, že by sme jej ani nemali dovoliť sa schovať, ale to asi skôr preto, aby si ten pes nič nevyviedol. Čo sa týka tej pirule, tak sme sa ešte nerozhodli, ale asi nie je na škodu mať to doma. Uvidíme.
Celkovo je teraz zvláštna. Aj to, že nechce chodiť von. Keď ideme obaja ešte sa dá, ale to tiež po chvíli začne štrajkovať.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Po december 28, 2009 5:45 pm

S tym schovavanim by to zaujimalo aj mna. Dovolit sa schovat, alebo nie? Lebo ja sa sama so sebou neviem dohodnut, ci ked bude schovana, nebude na ten strach sama, ci jej z toho necvakne...ci jej proste netreba v case ked sa boji a je neista prave dat najavo, ze som tu pri nej a nemusi sa nicoho bat, ked sa ani ja nebojim. Zatial sme so silvestrom problem nikdy nemali, teda, zazila len jeden, ale ten bol uplne v pohode. Ale ked naposledy na cvicaku strielali, sami ste mohli niektori vidiet, behala dokolecka, vystekavala, chvost dolu a nedala sa poriadne odvolat. Bojim sa aby sa to nezopakovalo.

Katka a Sissi

Počet príspevkov : 1629

Zobrazit informácie o autorovi http://empress-sissi.blog.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Po december 28, 2009 8:48 pm

Ja sa vzdy na kazdy problem pozeravam cez Ja som alfa, pes je beta. Teda znamena, ze psovi ako bete musim dat ja pokyn, ze co sa deje a ci je vsetko o.k. Takze to znamena. Vystrel, pes sa boji, moze sa aj clovek laknut, ale potom, da pokyn, ze vsetko je o.k. O.k. davam takto. Kazdy moze mat ale vlastny sposobom. Ja vacsinou sa snazim s Jasmin ocny kontakt a volat ju k sebe a akykolvek maly pohyb ku mne hovorim pochvalne a veselo "Sikovna!" Ona vzdy vaha, viac sa boji, chce ist do bezpecia, menej, ku mne. Ak mam pamlsok, davam jej, cim viac sa pes boji opat tym menej ma nan chut.
No a potom ohladne brania psa ku mne. Nebrat psa na ruky sposobom, ty chudatko, ale skor, pozri ja som kludna, aj ty bud. Ked bude chciet, tak sa bude tahat k vam. Ak som na cvicaku a podla mojho zhodnotenia sa nic nedeje, tak nemozem Jasmin hladkat, ale musi vidiet, ze s Elwinom fungujeme dalej. Teraz ked mam Elwina, tak je to lepsie, sem tam z tej budy aj vybehla a aj ked som ju vytiahla na parkur isla. To, ze chce byt zalezena nech je. Aj doma, ak si mysli, ze je bezpecnejsie v skrini, tak ju tam necham.
Preto treba vzdy zhodnotit situaciu. Niekedy ked vidim, ze este len zacina Jasmin vahat, ci sa ma alebo nema bat, tak jej dam taky raznejsi pokyn nejaky, aby ju to tak vytrhlo a sustredila sa na mna.

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ut december 29, 2009 11:31 pm

Vyšli sme si bez Nelly von a takto to dopadlo:

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za St december 30, 2009 2:03 am

Tak my sme dnes boli v horach opekat, taka vacsia partia a ked sme sa vratili, zrovna chalan od susedov hadzal petardy no a kamosov labrador sa dost bal a ta moja trubka stekotava to od neho tak odkukala, ze bola dost nesvoja, nebol to sice nejaky velky strach ale dnu sa pytala a ani vyvencit sa nechcela ist neskor. Az ked som ju isla dat von aj s miskou zradla, isla ochotne. A to sa doteraz nebala, chalan uz par dni si takto krati volny cas a nie je to az tak blyzko, tak som zvedava ako dalej.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Pi január 01, 2010 6:44 pm

Tak ako ste to prezili? My sme mali doma este dalsie dve rodinky z detmi a aj psom, tak zlozenie 7 deti a 2 psi bolo zarukou dobreho blazinca, ale my sa takto casto stretavame, nie len na silvestra. Robili sme vajecny liker, dost nerozumne bolo nechat misu v kt. sa miesal v dosahu psov, vylyzali zvysky, na Terry to poznat nebolo ale zravejsia selticka sa nam mierne asi pripila, zacala sa uplne neprimerane blaznit a behala za kazdym kto mal poharik, este si pytala... Co ma fakt prekvapilo, ked o polnoci zacal ten hlavny blazinec, tak Terry sa fakt bala, lahla ku mne na gauc, triasla sa a dychcala. Do rana sa uz ani vyvencit nechcela, aj rano nechcela von, chvilu trvalo, kym zistila ze sa nic nedeje. A to som si myslela, ze odkuka od selticky, ta sa nebala, dokonca vonku bola aj prskavky pustat. Minuly rok ozaj s nou nebol problem, neviem cim to je, nie je to sice taka panika ako u nasej byvalej leonbergrice, ale chuda bola dost v strese. Nastastie v nutry to bolo v pohode, akurat asi ta pol hodka po polnoci max.
A moja najmladsia zacala chodit, tak si to budem dobre pamatat, a tiez sme dostali oneskoreny vianocny darcek, male morske prasiatko /mimochodom kto to tu chova prasiatka, ak by som potrebovala nejake rozumy?/.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Pi január 01, 2010 8:06 pm

Ala+Terry, morské prasiatka chová Lenka a Connie, aby si vedela komu písať. Tá má určite bohaté skúsenosti.
Čo sa týka silvestra. No nedalo nám to a šli sme si kúpiť tú pirulu, po prvej Nelly absolútne nič, rsp. jej nič nespravila. Celý deň bola úplne mimo, klepala sa, schovávala sa. Keď však vliezla za telkáč plný káblov, tak to už som nevydržala a dali sme jej tu tabletku. Viac už by sme jej to nedali, aj keď to zasa nemalo taký účinok ako mnohí písali. Bolo skôr ako opitá, tackala sa, bola docela unavená a už to ku koncu ani nevnímala. Keď sa moc klepala, tak sme ju vždy aj nasilu, lebo ona tam dobrovoľne nepôjde vopchali do petboxu a mala som z nej dojem, že sa tam cíti bezpečne. Dokonca sa jej podarilo tam aj na chvíľu zaspať. Len akosi sama od seba nejde, aj keď mám veľakrát pocit, že jej je tam dobre. Asi si k tomu nenašla nejaký ten vzťah, radšej je pri nás. Dnes celý deň spí, asi dobieha to, čo včera nestihla. S návštevou sme boli hore do štvrť na 7 do rána a ona v podstate s nami, tak si viete predstaviť aká musí byť unavená. Včera sa vôbec nevyvenčila, absolútne nič, dnes už áno. Len teraz stále spí a sme vlastne aj radi, že si oddýchne, lebo včerajší večer pre ňu a jej psychiku musel byť masaker.
Aj, tak stále nemôžem prísť na to kedy začala byť taká hrozne bojazlivá, čo to v nej vyvolalo?

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Pi január 01, 2010 10:12 pm

No tak ta bojazlivost je aj pre mna zahadou, najme ked v lani sme nemali fakt problem. Proste neviem... Ale zas to nie je nejaka katastrofa, akurat ze som s tym tak nejak neratala. Len Terry je celkovo taka citlyvka, ona ma akoby v sebe nejaky strach alebo co, kolko krat mam pocit ze submisivnejsieho psa som este nevidela, ale ono BOC su vraj take... Ale asi do buduceho roku skusime nejak popracovat na tom aby bola trocha odolnejsia. Len este neviem ako.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ne január 03, 2010 6:09 pm

Tak ako som spominala, s pribudajucim vekom prichadza aj strach. Nie vzdy. My sme to prezili v pohode, psi si nejako nevsimali, ze sa nieco deje a ked bol o polnoci ohnostroj a my sme sli na balkon, a psi videli, ze nic, tak sice zmatene pobehovali, ale nic take sa nedialo, potom zalahli a ked sme sa vratili ale o stvrtej z mesta, tak uz aj von sme ich zobrali a v pohode. Nam teraz pomaha, ze Elwin sa vobec neboji a vidim, ze aj ked nieco sa udeje, tak Jasmin hladi na mna a Elwina, ked vidi, ze sme o.k. tak cupita dalej, co je super.
Ozaj, ked clovek chce, aby sa toho psi nebali, by musel len celorocne trenovat.

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ne január 03, 2010 8:40 pm

Veď to, celoročne trénovať. Dnes sme sa boli prejsť na tej brezine, všetko bolo super a pak nejaký dobrák hodil delobuch hádam až kdesi na novom juhu, no a to ste mali vidieť. Nelly sa hneď dala na útek, keby ju nechytím nev. kde by sme ju až naháňali. Sme sa celú cestu o tom bavili, že ako na to a asi ozaj len skúšať, skúšať, skúšať a hlavne asi viac na miesta, kde sa takéto niečo deje a asi naj. keď tam budú psi, ktorí si z toho nič nerobia. Lebo je pravda, že asi už aj my automaticky čakáme, že čo sa zas začne diať a nie sme moc nestranní v tomto.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Po január 04, 2010 12:10 am

No ja som zrovna citala cosi take ze u psov co maju strach nema nejake to trenovanie v podstate efekt. Kazdopadne metoda co som tu uz spominala s tym ze pes sa hra a pomocnik hodi delobuch ked je psik zamestnany, pekne daleko, alebo tiez ked idem dat psovi zrat a sustredi sa na to, tak to sa mi celkom pozdava. Mame doma nejake petardy este z minuleho roku, su nam k nicomu tak asi takto prilezitostne skusim a uvidim.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Po január 04, 2010 3:54 pm

Takže najnovšie sa Nelly bojí už aj hudby.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za Po január 04, 2010 3:58 pm

... to je fakt divne, nejde mi to jej chovanie do hlavy. A tiez by to mohlo uz skoncit, ked doharala ...

Lenka

Počet príspevkov : 1369

Zobrazit informácie o autorovi http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Po január 04, 2010 4:06 pm

Monika, nechcem byt nejako zla, ani nemusim mat pravdu, lebo zas neviem co porabate doma. Ale zatial ked som s tebou, tak mam pocit, ze najviac stresov robis Nelly ty. Hlavne ako ju stale sledujes, uz aj to nieje dobre. Musime zas hodit rec. V stredu. Inak mam aj tip, ze skusit sa pobavit s tou Sylviou, nieco ako Desensky na SR.

Ala asi mas pravdu, ako ja ked sa pavukov bojim, tak ani trenovat mi nepomoze, mne pre mne a som hystericka a hukam. Ale skus a daj vediet, len opatrne, aby si si neublizila Very Happy

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Po január 04, 2010 4:49 pm

Tak o tom nie je pochyb, že to bude mnou. Sama od seba to asi nemá, musela to jedine niekde okukať. Teraz však nevravím o tom strachu z hluku, ktorý nepozná, ale o tých stresoch.
Ono je vlastne viac vecí, čo som pokašlala, ale tak ty si to sama pov.: Prvý pes? To toho pokašlete.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Po január 04, 2010 5:10 pm

Sak ked aj clovek pokasle, to zas nevadi, vsetko sa da vzdy zvratit, aspon trochu. Ono ide dost aj o to, ze psi nas vnimaju aj pocitovo a napr. ako sme isli do tej Kubrej, tak uz aj ja som bola z teba nervozna, ked si stale striehla na Nelly, ale potom uz ked si ju nechala a chvilu som sa aj ja bala, ze aby nezabludila, tak to bolo dobre. Takze to chce len casto chodit, aby si si aj ty zvykla.

K tym delobuchom ma este napadlo, ked Ala chce trenovat, ze ono by bolo dobre to aj trenovat pri psoch co sa neboja, lebo ked pes zbada, napr. ako Jasmin Elwina, tak je to lepsie, i ked na cvicaku je zalezena aj ked vsetci psici su tam. Teraz ma tak napadlo, ze si pozicam bicik ten trieskajuci a dam jej ho ocuchat a pobucham ja s nim, ze sranda, co na to ona a ked buchnem sranda, dostane odmenu, uvidime ci to bude mat nejaky dopad.

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Po január 04, 2010 5:41 pm

Presne to so tu aj ja písala, že hlavne so psami, čo sa toho neboja.

Podľa mňa je viac ako prirodzené, že keď sme v lese a mám teriéra, tak sa bojím, aby mi kdesi neodbehol a čosi sa mu nestalo. Všetci, čo majú Parsonov mi dokonca radili, že radšej ju ani nepúšťať v lese, keď ešte to privolanie nie je na 100 %, no aj tak ju púšťam. A báť sa budem asi vždy. Predsa len opäť by to bola len moja chyba, že som ju mala pustenú a niečo sa jej stalo.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Po január 04, 2010 6:23 pm

Urcite je prirodzene, ze sa clovek boji, aj ti co maju psov vytrenovanych, nikdy nevedia, ci pes nieco nezaciti a nezdrha. Ale neboj, pokecame v stredu Smile

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Ut január 05, 2010 1:50 am

Tak ja len k tomu trenovniu. Zrovna bol u nas na navsteve sused, on chova rotvajlerov, prv bol u armady ako psovod no a pytala som sa na to a on mi radil, ze ak sa prv nebala, ze skusit aspon do leta nechat to tak, ono sa ta reakcia trocha oslabi a venovat sa najprv navyku na hluk ako taky. Napr. ist na prechadzku ku zeleznicnej stanici, do mesta prave vtedy ked sa tam kona nejaky koncert, najlepsie rockovy, proste vyhladavat tieto situacie. Ale tiez vravel ze sa to vraj neda odnaucit, alebo aspon on nevie ako. Vraj ta reakcia tam ostane vzdy, len sa trocha otupi, to znamena ze v beznom zivote to nebude tak vyrazne ze bezhlavo utekala. A tiez vravel, ze pricastym opakovanim by som mohla docielit pravy opak. Treba sa vraj sustredit na taky ten bezny hluk, aj keby sa mala raz do roka na Silvestra bat. Mimochodom ked som tak rozmyslala, musi to byt nejaka teraz ziskana skusenost u nej, lebo aj ked boli v lete burky, vobec na ne nereagovala, aj ked sme boli na stanovacke.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ut január 05, 2010 2:48 am

Ala, to je asi ozaj tak, že len preto, lebo teraz bol december celý taký ubúchaný a pes možno počas roka nie je na to až taký zvyknutý, tak bol teraz z toho riadne zmätený. My sme si pov. že začneme trebárs aj tú hudbu viac do života začleňovať, lebo ja si teda muziku moc nepúšťam (vlastne vôbec) a dnes som to spravila a zasa Nelly kukala, že čo sa to deje. My už sme skúšali teda kadé aké rady, ale ono je možno ozaj niekedy lepšie toho psíka nechať tak a nie stále sa to snažiť nejak odstraňovať, možno je z toho vystresovaný ešte viac. Na Silvestra bolo u nás dosť ľudí a všetci chúďa aká je vyklepaná, som ju dala do boxu a hneď bola kľudnejšia. Len kukala na nás, čo robíme.
Podľa môjho je Nelly a asi aj Terry, teda nepostrehla som koľko má rokov v takom veku, že potrebujú hlavne veľa od iných okukať a byť hlavne medzi psami a so psami. Musím sa snažiť viac stretávať s tými, čo majú psov, aj keby som mala každý deň nasadnúť na bus a niekam chodiť, lebo je jasné, že pes sa hlavne potrebuje fest unaviť, aby prišiel domov a zaspal. To háranie nás vždy, tak nejak na ten mesiac zasekne, lebo aj keď sa kde si ide, tak to stále oči na stopkách, aby nebodaj niekde nejaký pes nebol a šup na ňu - šak by ma šlaktrafilo a to asi doslovne.
Mad

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre eva & monty za Ut január 05, 2010 10:30 am

Inak Monika s tou hudbou som si spomenula, ze ked bol Monty este male stendo tak bracho pustal v izbe hudbu na plne pecky a on si tam spokojne spal za postelou Very Happy , mozno aj preto mu hluk vobec nic nerobi. To bol asi najlepsí nacvik Twisted Evil . Ale neviem, ja by som predsa len vyskusala ist na cvicak a poprosla cvicitela nech striela s tej pistole a Nelly vtedy dala lezat a chvalila ju a odmenovala. Aspon my sme to tak trenovali. Pes vtedy nadobudne pocit, ze je to vsetko OK a este dostane aj odmenu. No mozno tebe tu odmenu nebude chciet zrat ked bude zo zaciatku vystresovana ale aspon ju budes hladkat a chvalit. A casom si na to zvykne. Len to by chcelo chodit pravidelne na ten cvicak a neviem ci oni tam vlastne aj tie pistole pouzivaju. Opytam sa Mareka.

eva & monty

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ut január 05, 2010 12:37 pm

Suhlasim s tym chalanom co spominala Ala, zas netreba psika zbytocne stresovat a ked je to len Silvester, tak sa to da prezit.
Osobne dost robim to co ti radil, lebo pamatate, zobrala som psov na namestie na koncert. Vtedy som vedela, ze Jasmin to bude skor nudit a chcela som vidiet co Elwin. Nastastie bol suprovy. Tiez preto, aj ked to bolo istym sposobom otravne, som ich zobrala aj na svetovku.
Je fajn brat psov na rozne miesta a ja teda hudbu pustam doma aj v aute hlasno.

Kamarat mal dalmatinca hral na bongach, braval ho po baroch, na hud. hodiny ked ucil. Okolo psa bubnovali a pes spal. Takze presne je to o zvyku a treba psov zo zaciatku vlacit kade tade. Jasmin teda so mnou pochodila vsetky party Very Happy

A nemyslim si, ze vzdy je dolezite psa unavit fyzicky, sem tam treba aj psychicky. Inak napriklad ja si tak sleduje, ze raz vencim dlhsie, inokedy len rychlo a hrame sa trochu doma, inokedy si ich nevsimam, aj ked dobiedzaju a robim cosi svoje. A sem tam je dobre ich nechat tak. Vcera vymyslali a hrali sa, Jasmin provokovala, ale ked bola sama, tak tiez to bolo v pohode. Je dobre, ked sa psi stretavaju, ale nemusi to byt denne.
Aj dnes som rozmyslala nad vencenim dlhsim ked pridem domov, ale potom ze sak ideme zajtra, tak ich necham tak. Tiez im davam po vycerpavajucom dni (sutaze, tury, treningy) den volna, nech sa len tak ponevieraju.

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ut január 05, 2010 2:34 pm

Ten koncert v meste si pamätám, to sme tam boli aj my. Nelly to brala docela v poho, aj keď tá hlučná hudba bola na ňu asi priveľa a skôr sa mi zdalo, že ju to tam unavuje a otravuje. Tiež beriem ohľad na ňu, keď ju ťahám na takúto action, keď vidím, že už má toho plné zuby, tak s ňou idem do preč ako by som tam s ňou mala ostať.
K tej únave, ono niekedy psychická únava vyčerpá viac ako fyzická a treba aj to, to je jasné. Budem musieť písať asi presnejšie, aby tu nedochádzalo k nedorozumeniam a nemali ste pocit, že podľa môjho treba hl. psa fyz. zodrať nech len doma lehní. Trebárs včera sme moc vonku neboli, ale doma sme sa hrali s prestávkami skoro celý deň a tiež sme cvičili a Nelly hneď potom zachrnela. Asi najviac jej dalo zabrať, keď sme robili odkladačku a chcela som po nej, aby si ľahla, keď som bola od nej asi meter. No potom bola neskutočne zlatá, už to robila stále a pritom som jej trebárs vravela vstaň a ona si stále ľahala. Toto na tých psoch zbožňujem, čokoľvek len, aby dostali odmenu. Chcela som od nej pusu a nevedela, čo to je, aj keď pred tým sme to trénovali, no to ste mali vidieť. To bol iný zážitok. Všetko, čo vedela mi predviedla. Tá parenica to je iná motivácia Very Happy

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Ut január 05, 2010 3:50 pm

Ja som tiez nemala prblemy s delobuchmi, ale mam pocit, ze sa bat naucila prave na cvicaku. To sme akurat behali a oni zacali strielat. Ona hned panika, co sa deje, samozrejme sa nedala odvolat, ved ona hrdinka zacala vystekavat a robit si kolecka. Potom sa s nou cely den nedalo nic robit a aj ked prestali strielat, stale cakala, co kde zasa buchne. Potom dlho, dlho nic a az teraz na silvestra, zacala mat podobne (aj ked menej intenzivne) stavy ako Nelly a schovavala sa pod stromcek Very Happy Uz sme sa jej aj vysmievali, ci chodi do lesa. Ale Silvester sme prezili celkom v pohode, mozno preto, ze sme sa uz natrenovali na tych predsilvestrovskych strielaniach.
No a vcera sme isli na taku dlhsiu prechadzku, nahanali sme sa pod hradzou (dost som riskovala ze bola pustena, keby strelili asi ma bude cakat pred brankou) jasili sa, hadzala som jej snehove gule, proste totalne uzasna a oddychova prechadzka. No ale co som chcela povedat. Nastastie vzdy strelili vtedy, ked bola uviazana a mohla som si ju spacifikovat. Zo zaciatku strasne tahala a ja som nevedela co s nou, potom som si ale zacala natahovat rukavice na ruky, ona videla ze sa nieco hybe, myka, uplne zabudla na to, ze sa ma bat a zacala po mne skackat, tahat ma za tu rukavicu. Ja som to hned vyuzila a zacali sme sa spolu jasit s rukavicou (co z toho, ze mi odmrzla ruka, hlavne ze sa pes neboji Very Happy ) Ked sa to stalo uz viac krat (sice na zaciatku vzdy stiahla chvost) ale potom po kazdom tresnuti cakala, ako sa budeme hrat. Pripadalo mi to trosku ako kliker Very Happy Nie klik-odmena, ale buch-sranda.
Tolko od nas, aj to by mohol byt navod

Katka a Sissi

Počet príspevkov : 1629

Zobrazit informácie o autorovi http://empress-sissi.blog.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za Ut január 05, 2010 4:09 pm

Veru, Katka opisala nieco podobne, co robim tiez. Sice u nas toho hrmotu az tak moc nie je, ale predsa. Na nase stastie, nasa suseda mala cele sviatky maniu a kazdy den vyhodila do vzduchu zopar euracov. Vtedy som sikovno sla na dvor vencit. Cim viac buchalo, tym viac som sa tesila a hadzala a nahanala lopticku. Snazila som sa prave pocas vybuchu spravit nieco zaujimave, aby som odputala ich pozornost. Najprv stali obe ako primrznute v postojoch "vzdy pripraveny", ale po par minutach sa zacali blaznit.
Ak sa aj chvilu bali, snazila som sa v pokoji prechadzat a robit veci, ktore robim bezne. Aj ked ich ostro sledujem, hram divadielko, ze si ich nevsimam.

Connie mala ale zasa take stavy, ked sme mali na vianoce navstevu dvoch psov, bola tri dni zalezena v pelechu, nechcela sa chodit vencit, bola protivna, uvrcana, nechcela sa hrat, nic. Nechala som ju tak, vencit sa proste musela chodit, tak som ju bud nalakala na mlsku, alebo jednoducho vytiahla z boxu (to ste mali pocut tie nervy!!) a inak som to neriesila. Vzdy sme ju smelo volali a vyzyvali ku hre, ked ale nechcela, hrali sme sa s tymi, co mali zaujem. Po troch dnoch vyliezla a pridala sa k nam.

Lenka

Počet príspevkov : 1369

Zobrazit informácie o autorovi http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ut január 05, 2010 4:16 pm

Ked to tu tak sledujem a citam, navrhujem v nedelu, chystame sa so Zit na cvicak kvoli skor inym veciam, ale mozme sa dohodnut, ze nebudeme trenovat agility, ale pozicame jeden "bic" a dame psom onuchat a ukazeme ze je to hlucne ale ze nic sa nedeje, uvidime co bude. Kto chcete pridte, ja to skusim. Hlavne otestujeme Elwina, ci bude stale prenasat klud na Jasmin Very Happy

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Ut január 05, 2010 5:51 pm

Monika Terry ma teraz rok a pol. Inak ked sa tak nad tym zamyslim, v podstate jej nikdy ziaden hluk nevadil akurat ten Silvester. Mozme chodit kdekolvek, na hlucne miesta, do davu, vlakom cestuje uplne v pohode, stanica jej problem nerobi. Ked sme si ju priniesli ako male stendo, bala sa uplne vsetkeho ale casom sa ozaj pekne osmelila, aj ked je to stale taka moja citlivka. Ani som nevedela ze to je v podstate cvicenie ked ju vsade vlacim Smile

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: