Citate knihy?

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Citate knihy?

Odoslať pre Terry a Bree za St december 30, 2009 2:09 am

Prisla ma navstivit kamaratka z Ciech a doniesla mi darcek 2 knihy. Autormi su Karina Divisova, Martina Podestova a Jaroslav Benda, tituli Agility - prvni krucky a Agility pro pokrocile. Tak este som nemala moc cas citat, len som tak mrkla a prelistovala, ale vyzera to fajn. Neponate ich nahodou niekto? Ake su? Pripadne dajte typ na nejaku fajn literaturu...

Terry a Bree

Počet príspevkov : 1163
Registration date : 12.12.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Citate knihy?

Odoslať pre Tipsy za St december 30, 2009 2:47 am

Jeej, to je dobra tema a knihy len s kynologickou tematikou?

Tipsy

Počet príspevkov : 708
Registration date : 10.11.2008

Zobrazit informácie o autorovi http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Št december 31, 2009 1:58 am

To uz kto ako chce. Ja priznavam ze si rada precitam cokolvek, je to moja forma relaxu. No ale tu neviem, ked je to forum zamerane najme na agili ty...

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Št december 31, 2009 5:27 pm

Ved tu mozes v ostatnom o com kolvek. Ja som hotovy knihomol. Takze ja cim viac tym lepsie a citam rada aj o vlkoch ale hlavne fantazy, scifi, romany, historicke, rozpravky a tiez z lekarskeho prostredia, hlavne patologia. A posledne co som citala a teraz som smutna a nechce sa mi nic ine dalej citat je saga Twilight a moj milacik Edward Very Happy

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Št december 31, 2009 5:39 pm

Ja som bola docela vášnivec na knihy, ale teraz som akási nijaká a tiež sa musím začať učiť, takže moc času už na to nemám.
Kúpila som si knihu od Heribana: Posadnutosť, čo je pokračovanie Intimity vlkov (román), ktorá bola dosť slabá, ale hádam toto bude lepšie a ešte Inteligence psu http://www.martinus.sk/?uItem=41630, ktorá sa mi zdá zatiaľ veľmi dobrá. Určite sa tam opäť podozvedám kopec nových vecí.

Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Registration date : 19.08.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Pi január 01, 2010 5:49 am

Tak tych psov potom zicni. A ake mate knihy na zapozic? Aj ja mam nejake, len sa spytajte na zaner.

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre eva & monty za Pi január 01, 2010 12:13 pm

Inteligencia psov, tu mam aj ja aj som precitala, zaujimava kniha.

eva & monty

Počet príspevkov : 528
Registration date : 12.11.2008

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Pi január 01, 2010 6:29 pm

No ja tiez rada citam vsetko mozne, nemam nejaky konkretny zaner oblubeny, len to musi byt putave, take ze ked zacnem tak sa odlepim az na poslednej srane /tak sa niekedy zabudnem a citam napr. do 3 do rana, ked deti spia, ked cez den nemam cas/. Mam celkom rada detektivki od Dicka Francisa a teraz maju mat u nas v kniznici nejaku novinku, tak sa tesim. A cislo 1 teraz rozpravky, moja najstarsia 6-rocna Alenka miluje, ked jej citam, tak v kniznici vyberam vzdy take co aj mna zaujmu Smile

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Pi január 01, 2010 7:57 pm

To je krásne Ala+Terry, čítať deťom pred spaním rozprávky. Ja som celkovo neni moc fanda detí, ale tie vaše sú na zjedenie. Vlastne všetky nie moje, sú krááásne. Tiež by som svojim čítala rozprávky v takom tom húpacom kresle by som sedela, ale to už som trošku odbočila.
Ala druhá, lebo nev. ako vás nazývať. Nev. či si myslela tú moju knihu na požičanie, ak áno, tak keď prečítam určite rada požičiam. Čo sa týka kníh o psoch zatiaľ ich nemáme veľa o Parsonoch, 101 psích trikov, ale tú nedám z ruky a pak o BARFE a teraz tá Inteligence psú, po skúškach sa do toho pustím, vl. dovtedy bych mohla aj požičať. Čiže do konca januára. A vl. ešte máme od Desenského: Jak poznat psí duši, tá je docela dobrá, len niektoré jeho názory sa mi moc nepáčia, ale ako sa vraví: 100 ľudí, 100 chutí. Každý nech si z toho vezme, to čo sa jemu pozdáva vhodné.
Mám pocit, že u nás je veľmi málo kníh, ktoré by mohli človeka ako psovoda posunúť ďalej a dať mu nejaké rozumné rady. Určite sa viac dozviem od báb, či už tu alebo z dogfóra.
Veľa dobrých je ich v ang. alebo v nem. ale ja som taký jazykový znalec, že až no. To by som to čítala do nevidím.
Teraz Lenka objednáva knižky, tak som si dal objednať, myslím Ala+Terry majú: Agility první krúčky a Agility pre pokročilých, tak som na to docela zvedavá cheers

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Pi január 01, 2010 10:00 pm

Monika dakujem za svoje deti! A ver ze prv som ani ja nebola fanda deti, ono to prislo akosi prirodzene. Dovtedy som si ani nevedela predstavit ake to je zit s detmi, teraz si uz ani neviem spomenut, ako som zila bez nich Very Happy . Ale ked to poviem dost nadnesene, v podstate v tom nie je nejaky rozdiel oproti tomu, co som robila pred tym /chov koni/. Aj detom treba dat jest, ocistit ich, dat im zamestnanie a kopu lasky... v podstate to mas ako zo zvieratami /ale nie, to je ironicky, nie ze mi pride domov socialka /. Ale zase byt na materskej je dost na nervy, nemat psa, tak obcas asi potrebujem psichyatra... a to som prv ani neplanovala sa niecomu takemu ako agi venovat, pes mal byt proste partak. Ale ono aktyvny pes cloveka taha a ja som rada. Fakt mi treba nejaku cinnost co nesuvisi s detmi. A nech sa na mna nikto nehneva, ale to ze mam 3 deti este neznamena, ze jedine co ma zaujima su len plienky a ich obsah, varenie, pranie a rozhovory o tom vsetkom, aj ked si to vacsina mojich kamaratiek mysli... Fakt uz potrebujem partiu psickarov... No a tie dve knizky sa mi celkom pacia, teda pre mna je aktualna hl. ta pr zaciatocnikov, je tam kopu info, ktore ja neviem, lebo to nase skackanie teraz je llen take bavkanie. Pre mna su dobrou inspiraciou a aj navodom co robit a co nerobit... Mimochodom uz mi manzel spravil celkom fajn skocky, aj ked len take super jednoduche, ale rozmery presne ako treba cheers tak sa vytesujem.
No a anglicka alebo nemecka literatura sa mna vobec netyka, jazyky neviem Sad Ale v porovnani s nami aj cesi maju dobre knihy, aj sa tam najde dost odbornych a ceny zas nizsie oproti nam, tak ja najviac nakupujem tam.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ne január 03, 2010 5:53 pm

Take maminy ako si ty sa mi lubia. Som zvedava ci aj ja budem taka. Lebo ja som velky psickar a kolegyne a ini "normalny" ludia si myslia, ze pse je nahrada dietata. Tak som rada, ked su aj take ako ty, neskor sa hadam k tebe pridam Smile Deti veru mas uzasne aj manzela, ked ti vypomaha a robi radost Smile

Baby, ked budete mat nieco dobre a zaujimave, kludne posunte. Ci uz psickarske, o agility, hocico, ja tiez rada citam a vela a hlavne knnihy v kniznej podobe, ziadne E-book Smile Ale nepohrdnem nicim.

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Ne január 03, 2010 7:03 pm

Ala, ked uz mas Twilight zmaknuty, skus od tej istej autorky Hostitela. Aj ja sa na nu chystam cheers

Katka a Sissi

Počet príspevkov : 1629

Zobrazit informácie o autorovi http://empress-sissi.blog.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ne január 03, 2010 8:35 pm

Chcem, len hladam,kto mi ju pozicia. A ty Katka, co mas este take doma?

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ne január 03, 2010 8:50 pm

Mňa vždy ubíjalo, keď sa kamoške narodil syn a chcela som byť s nimi a jediné, čo mi ostávalo, bolo prísť za nimi na ihrisko. To bol zážitok ako blázon a to doslovne. To bola len debata typu, koľko kadili, čúrali, jedli, kedy sa zobudili, no dovi-dopo. Každý podľa svého uvážení, ale čo je veľa to veľa. Keď tak nad tým rozmýšľa možno, keď sa stretneme my tak sa zasa bavíme len o psoch.
Kamarátka mala na mňa tiež také narážky, že sa upriamujem len na psa. No podľa môjho názoru, keď sa raz človek rozhodne mať a vychovávať deti, tak je to v pohode a je to úplne super a keď sa niekto rozhodne inak, tak hneď je to zlé, divné, zvláštne, choré a pod.
Nemám rada, keď sa mi ľudia snažia vštepovať svoje myšlienky a svoje idei a čakajú, že sa podľa nich budem správať. Síce trošku mimo od témy, ale len som chcela nadviazať na to, čo povedala Ala (Jasmin, Elwin).

Tak jediné knihy, ktoré ja teraz budem študovať by si asi nikto nechcel požičať a už vôbec nie prečítať. Ach, tá škola. Niekedy rozmýšľam na čo vlastne?

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Ne január 03, 2010 9:04 pm

Ja som rozmyslala nad kniznicou, lebo neviem ci sa mi to bude pacit. je to nieco o mimozemstanoch ci co Very Happy Ale vraj super knizka
Momentalne trpim nedostatkom knih aj ja, hladam a neviem si vybrat. Ale dnes doobeda na markize som kukala film Sesterstvo putovnych jeansov a celkom ma to zaujalo. Je to podla knihy, poznam ju uz velmi dlho, este spoluziacky zo ZS ju citali. Myslim ze ma aj pokracovania. Asi skocim do kniznice hned v pondelok, viem ze ju tam maju.

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ne január 03, 2010 9:18 pm

O Hostitelovi som citala, uz to neni teenegerska literatura. Ale aj tak si vyckam, kym sa nejako ku mne dostane. Teraz je vela dobrych novych knih, len skoda, ze su take drahe a kniznice mi pridu spomalene, ale je mi jasne, ze chcu tie knihy uzivit. Chcelo by to nizsiu dan za knihy. clown to som pekne odbocila.
Tie Jeansy to viem o com hovoris, registrujem ju, ale uz skor ako detsku literaturu.

Inak mam 12. kapitol z polnocneho slnka Katka. Ak vies o com hovorim. Ale len vo worde.

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Ne január 03, 2010 9:35 pm

Skor taku teenegersku, aspon ten film na ma tak posobil. Neviem, nikdy som to necitala.
Inak, ja by som si celkom rada precitala aj Male zeny. Ak si to uz necitala

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Ne január 03, 2010 11:49 pm

Jejda, teraz som si spomenula, kedysi som citala velmi rada Zane Greya, vesterny... viem, u dievcata dost netypicka lyteratura, ale ja som ich fakt dost zrala. A uz dlho som nic take nemala. ked pojdem do kniznice, skusim mrknut. Inak ja aj casopisi mam rada, z psickarskych asi naj cesky Pes pritel cloveka.
Co sa deti tyka, je to tak ze od zeny sa akosi automaticky materstvo ocakava. A tiez ked uz dieta je, okolie pocita, ze sa budes venovat len rodine. Ja mam casto konflikty s mamou, lebo podla nej som sa mala so psickom hrajkat ked som bola mala, koli psovi sa dostatocne nevenujem vraj rodine. Taka kravina! Mojim detom nijak neublizi, ked uvidia, ze sa da cas travit aj aktyvne, ked zistia ze im nebudem stale len okolo zadkov skakat, ked budu mat aj trocha casu na vlastne hry, ked zistia ze aj mama ma nejake zaujmy. Myslim dokonca, ze im to je na prospech. A mozno su aj spokojnejsie ako deti tych dokonalych matiek co maju stale navarene, upratane, a plne sa dietatu venuju. Moje deti su v podstate stale so mnou a zaziju toho pomerne dost a hlavne maju spokojnu mamu a stastna mama = stastne deti. Jaj prepacte mi moje vylevy, ale akosi ma v tomto malo kto chape. Vacsina ludi si mysli ze pes a dieta nejde do kopy a ze ja mam psa len na ostaru. Nemam sa z tohto velmi kde vyrozpravat...

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Po január 04, 2010 12:34 am

Ala, tak mami sú už také. Moja má také výlevy voči Nelly, čo ma totálne dostáva. Vždy si predstavím, čo bude robiť, keď budem mať deti - až ma striasa. Mami už sú také, stále majú pocit, že ich myslenie je lepšie než naše. No ja mám skôr dojem, že sa zasekli v tej svojej dobe a nejak, nie a nie sa z nej vymaniť. Mne sa veľakrát stalo, že som sa s ňou hádala práve kvôli tomu, čo ona chce a ja nechcem dať Nelly žrať. Ona by ju v kuse len prepchávala a dávala jej kade-čo, veď nech si pes pomaškrtí. Mám známu a tá má presne takýto problém s mamou, len sa to týka jej detí. Mama je schopná im dať zjesť, čo ju napadne a ona ich vychováva skôr na zdravej strave, nie vyprážanej a pod. a samo mama urazená, lebo jej to dcéra vytkne. Oni akosi zabudli, že už doba pokročila a to, čo kedysi deťom nevadilo teraz vadí.
A, čo sa týka detí a psov. Podľa mňa neskutočná kravina. Nemám rada ani to, že ideme s Nelly, čo je podľa mňa veľmi malý psík a mama ťahá dieťa k sebe alebo ho ešte schováva, lebo pozor pes. Iní sú zasa takí, že vyslovene chcú, aby si ju mohli pohladkať. Veľakrát nev. ako sa zachovať, že ktorý z týchto prípadov to bude, aby som ešte nedostala vynadané. Nooo, ľudia sú kade-akí.
Len mne sa trebárs stáva, že málo kde narazím na ľudí ako sa trebárs stretávajú na agi. Pre nich je pes partner a priateľ a nie len nejaká hračka, s ktorou sa radi predvádzajú bo čo. Viem si predstaviť, že musí byť neskutočne ťažké nájsť ženy, ktoré ťa nepovažujú za inú, len preto, lebo sa chováš inak ako by sa mohla zdať. Ty si ešte odniekiaľ z dediny, nie? Tam to asi tiež inak berú.
My si veľakrát vravíme s Peťom, že by sme sa najradšej odsťahovali kamsi pekne ďaleko, aby práve rodiny na nás nemali taký dosah. Niekedy to nerobí dobrotu, keď sú mami tie najmúdrejšie na svete. Nie vždy sa však dá vyberať.

Inak Katka v knižnici zoženieš neskutočne množstvo noviniek, len to je večne rozobrané. Ja som si chcela požičať všetky Urbaníkové a nemohla som sa k tomu dostať, požičané a už na x-krát rezervované, tak som sa nakoniec na to vykašlala. Snažím sa si tak raz za mesiac aspoň jednu knižku kúpiť, no nie vždy sa mi to podarí a keď už aj kúpim, nie je kedy čítať. Rok dozadu som robila v Maxe v knihe a to sme s Peťom nakupovali o dušu. Každý mesiac aj po dve knižky a ešte sme ich peknú kopu neprečítali. Trebárs máme doma tú trilógiu Temné hmoty - Zlatý kompas bol 1. časť. Peťo to ešte ani nezačal čítať a tak ju chcel, som mu ju tuším k Valentínovi kúpila a zaseknutá v poličke. Snáď, keď na to bude viac času. Alebo som si kúpila knižku: Svědkové z továrny na smrt (knižka o Osvienčime), som na ňu čakala asi tri mesiace, ešte som sa do nej ani nepustila. Takých sa u nás nájde viac, čo sme ešte ani nenačali. Vždy, keď mám trošku viac času, tak sa teším, že čosi začnem čítať a večne mi do toho niečo príde. Tak hádam raz.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre natalka a jessie za Po január 04, 2010 12:55 am

monika to mas dobre ale ja mam pozicane od kamosky knihu punkova princezna uz od leta a furt ju nemozem docitat,ja ju citam vzdycky len v skole ked sa neni co ucit Very Happy doma neni kedy citat

natalka a jessie

Počet príspevkov : 712
Registration date : 14.05.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Po január 04, 2010 1:13 am

Fiha, to o Osviencime by som si chcela precitat. Strasne ma fascinuje ako ako cela II. svetova.
Inak taka brigada v knihkupectve by sa aj mne velmi pacila,. tam tolko knih po ruke, vediet o vsetkych novinkach. No wau. Alebo ked sme pri tych brigadach, napr. mi je velmi luto, ze u nas nie je rozsirene ako napr. v USA tie teenegerske brigady. Napr. taku babysiterku by som brala hned a okamzite aj bez platu Very Happy Alebo vencenie psikov

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Po január 04, 2010 1:54 am

Tak ja som tam bola zamestnaná viac ako rok, len pak sa tam vzťahy dosť posrali a už mi to tam všetko liezlo na nervy. Inak by som zasa chcela pracovať buď niekde v knihe alebo v knižnici. To je môj sen - tá knižnica myslím. To by sa mi páčilo. Knihy milujem, tá ich vôňa.
Tak podľa mňa babysiting môžeš robiť aj tu, aj to venčenie. Stačí si podľa mňa dať nejaký inzerát a možno sa ti kto si ozve. Vieš koľko je ľudí, čo nemajú na nič čas. Ja som nad tým venčením tiež rozmýšľala, len ja si potrebujem poriadne zarobiť a tú sú ľudia dosť lakomí a hlavne radšej idú so psíkom okolo domu ako by ho dali niekomo na hodinu za nejakých pár eur.
Tie deti by tiež neboli zlé. Kamoška to robila a perfektne si popri tom zarobila a tu v Tn a keď musela od nich odísť, tak jej to bolo, tak hrozne ľúto. Len to je jedna z mála. Ja si možno ten inzerát na to venčenie dám, ak do februára nič iné nenájdem. Možno sa kto si ozve a na začiatok aspoň na zabitie času to bude dobré.
Katka a ty chodíš na teraz na gympel a koľký ročník?

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Po január 04, 2010 2:05 am

Prave s tym vekom je problem, mam len 15 (a pol! Very Happy ) a som prvacka. Ja by som tiez svoje dieta asi nezverila 15rocnemu este tiez "decku", chapem to. Ale urcite sa chcem niecomu takemu venovat v buducnosti, na VS chcem pedagogiku alebo psychologiu, urcite nieco v tomto smere. Takze by som to brala ako predcasnu prax Very Happy

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Po január 04, 2010 2:33 am

Acha, no tak 15sť je dosť málo, to je pravda. Tak hádam neskôr sa ti zadarí.
Inak, teraz keď tak nad tým rozmýšľam. Aj tak klobúk dole, že už vieš, čo by si chcela študovať a robiť. Ja mám o desať rokov viac a stále sa hľadám Sad
Teraz to nemyslím v zlom, ale práve naopak.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre ZiT za Po január 04, 2010 4:03 pm

Ala - Terry (nasu prvu Alenku tu budem volat Tipsy, ak suhlasi)... s tymi detmi je to uzasne, mozeme si kedykolvek dat pokec, lebo moc casu na vypisovanie tu nemam, "sef" ma cepuje, ked robim.. kazdopadne s tebou uplne suhlasim, ja teraz davam maleho na par hodin k mojej krstnej, aby som mohla pomoct na firme. Kriza na nas zial nevykaslala, tak to musime takto latat. Ale ked mi niekto chce povedat, ze som krkavcia mater, ze dieta ma teraz najviac potrebuje, tak nevie, ako to u nas chodi. Ja mozno venujem viac casu, co sa intenzity tyka, ako matka, ktora je s dietatom cely den a venuje sa mu tak, ze ho posadi pred telku alebo ho necha, nech sa hra same. Sunny povazujem tiez za clena rodiny, bola tu skor ako Timo a pokial niekomu vadi jej pritomnost, nemusi ku nam chodit. Na druhej strane akceptujem, ak sa niekto psa boji, podla toho si psa potom kocirujem...

ZiT
Admin

Počet príspevkov : 349

Zobrazit informácie o autorovi http://sk.fotoalbum.eu/ZiT

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Po január 04, 2010 4:25 pm

Kludne ma tu volajte Tipsy, neni problema Smile Zatila som vzdy pochopila, ktorej Ale pisete Smile

PPČ teda Pes priatel cloveka je super casak a asi taky co sa mi najviac paci. inak ho volavam aj PoPiČi casak Very Happy
V decembrovom su aj chutne parkury na trenovanie.

A neboj Ala, takych nas je tu plno co sa potykame s ludmi, ze sme divni, bo mame psov a tiez s matkami. Uplne suhlasim s tebou, ze zena ma mat aj vlastne konicky a potom aspon sa deti a rodina sem tam prisposobi aj zene. A tiez je dobre, ked si vedia aj same deti dat.
Mam kolegynu ma 39, 3 deti, dve teenegerske, jedno 3rocne a nestasna, lebo vsetci vzdy so vsetkym cakaju na nu, doma neurobia a konicky nema ona ziadne a ked ide na bike aspon nieco, tak uz muz nastvaty, ze ma byt s detmi o com to potom je.
Presne, hlavne nech je clovek stastny. Potom vplyva stastne aj na ostatnych. Naco sa niekam hnat. Inak v knihe ci v kniznici som chcela robit aj ja. Ked sestrenka robila v Draciku, tak som precitala vsetku detsku literaturu vtedy Very Happy Harry Potter a pod.

Dajte tipy na knihy dobre co mate doma a ste ochotne pozicat.

A tie Temne hmoty mam aj ja, ale akosi vzdy skor precitam cudzie Very Happy Aby som dlhsie nemala pozicane, tak tiez cakaju, vsetky moje knihy vyckavaju Smile

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za St január 06, 2010 6:24 pm

Baby, hned zajtra idem snorit do kniznice, ci nemaju tuto knizku! Strasne ma zaujala. Ak tam nebude, tak si ju kupim.

http://www.martinus.sk/?z=nlh&uItem=65177&utm_source=nlh&utm_medium=email&utm_term=iid65177&utm_campaign=nlh100105

Inak, Martinus zacal hlasovo nahravat ukazky z knih, je to super, mne sa lahsie pocuva ako cita uryvky.

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za St január 06, 2010 7:21 pm

Tak o tej som čítala recenzie, vraj veľmi dobrá kniha. Katka, tak v knižnici majú dve, ale obe požičané.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za St január 06, 2010 11:21 pm

Dakujem Monika, usetrila si mi cestu Smile

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za St január 06, 2010 11:52 pm

v pohode, tu máš link na našu knižnicu a jej online katalóg:
https://rknis.tsk.sk/index.jsp?kniznica=11&menu=false

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Št január 07, 2010 8:11 pm

No Monika ma predbehla, som chcela, ze kniznica je aj na nete. Ked ju zozenies, tak aj ja chcem.

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Monika & Parsonky za Ne január 10, 2010 3:40 am

Lenka s Rasťom nám doniesli knižky: Agility první kručky a Agility pro pokročilé. Začala som samo s tou prvou. Veľmi zaujímavé veci sú tam popísané a tiež parkuríky, čo nás ani nenapadli.
Napr. pre tých, čo už sú na tom trošku lepšie - rozložiť vedľa seba hojdu, kladinu a áčko a naviesť psa na jedno z nich.
Len som si uvedomila, že väčšina na kladinu a áčko používa hore, akurát že pri áčku sa so psom viac rozbieha. Len nev. či on to tak vníma. Musím sa Nelly opýtať, keď začneme zas trénovať.
Určite to donesiem, keď začneme trénovať. Je tam aj dosť parkúrov na to, aby sme psa zmiatli a snažili sa ho len slovne dostať k správnej prekážke alebo tiež na nabiehanie do slalomu. Ozaj veľmi zaujímavá kniha a v tej pre pokročilých, som len tak preletela, tak tam by mali, čo robiť aj ostrieľaní.

Monika & Parsonky

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ut január 12, 2010 1:53 pm

Katka ale aj ostatni, ked budete mat tu Chatrc na precitanie, resp. pozicanie pre moje citanie, tak dajte vediet. By som si ju precitala, uz aj kolegovia ju chvalili, len vzdy ju mali pozicanu. Sad

Este som dostala tip na Madisonske mosty. Nema niekto pozicat?

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Pi február 05, 2010 10:42 am

Tak uz mi pozicali Chatrc, tak dnes idem citat cheers

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Pi február 05, 2010 5:31 pm

Cital niekto knihu Biely Bim cierne ucho? Mala si ju pozicala z kniznice, sice myslim ze pre nu to bola este tazka kniha, ale zaujimala ju a mna tiez. Autora si uz nepamatam, nejaky rus, ale kniha mala fakt hlbku. Hlavny hrdina pes!

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Pi február 05, 2010 9:10 pm

A nebol to moc dojak? akym stylom to bolo pisane?
scratch

Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Pi február 05, 2010 11:02 pm

No teda asi dost dojak, hlavne teda pre dieta, asi preto sa mi to pacilo. Ja som to malej ani citat moc nechcela, ona to dost prezivala /psik nakoniec zahynul/, ale ona si ju vybrala v kniznici a chcela dojst az do konca a uz sme citali aj o konovi Cierny krasavec myslim, tam tiez bolo vykreslene neludske zachadzanie so zvieratami, tiez som potom dostavala kopu zaujimavych otazok... no aspon sa dieta zamysla aj nad inymi vecami...
No ale na konci sa aj mne tisli slzy do oci... Sak precitaj a uvidis...

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za So február 06, 2010 11:28 am

Ked som bola mala davali "Biely Bim cierne ucho" v televizii, sa mi zda, ze to bolo rozdelene na 2-3 casti. Ako dieta som to tiez velmi prezivala a zanechalo to vo mne celozivotnu smutnu spomienku.

Lenka

Počet príspevkov : 1369

Zobrazit informácie o autorovi http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre eva & monty za So február 06, 2010 11:47 am

Lenka presne, bol to rusky film a hral ho krasny Anglicky seter a odvtedy sa mi tieto psi strasne pacia. A tiez som to prezivala a dokonca koniec filmu som plakala Sad .

eva & monty

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za So február 06, 2010 1:18 pm

O com to je?

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za So február 06, 2010 3:05 pm

Nieco som o tom nasla ...

Malý Bim mal smolu - keď sa narodil, nevyzeral ako
jeho psí bračekovia. Možno práve tento hendikep urobil z neho potulného
psa, ktorý biedne živorí na ulici. Ujíma sa ho starý spisovateľ Ivan
Ivanovič, ktorý mu poskytne azyl a stane sa jeho novým pánom. Pán a pes
sú stále spolu. Bimov pán náhle ochorie a je hospitalizovaný v
nemocnici. Bim sa vracia na ulicu a neprestáva hľadať svojho pána. Pri
svojom hľadaní sa stretáva s rôznymi ľuďmi, no nik nie je taký dobrý a
dobrosrdečný ako Ivan. Po nejakom čase sa Ivan vracia z nemocnice,
ibaže s Bimom sa už nikdy nestretne. Tak ako nemecká Lassie alebo
japonský Gorro bol Bim svojho času psím fimovým hrdinom.

http://209.85.129.132/search?q=cache:io-DIGRNYxQJ:zuzanaroy.blog.sme.sk/c/179417/Biely-Bim-cierne-ucho-brutalny-detsky-film.html+biely+bim+cierne+ucho&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk&lr=lang_cs|lang_sk&client=firefox-a

Lenka

Počet príspevkov : 1369

Zobrazit informácie o autorovi http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za So február 06, 2010 3:36 pm

Tak co si dala ten link na komentar filmu som pozrela... Moj nazor na film povedat neviem, ale knihu by som isto ako brutalnu nehodnotila. Je hodne realisticka, nie je tam nic prikraslene, smutny koniec, ale zas nic brutalne... Niekdo mozno povie ze nie pre dieta. Moja mala /teda ta najstarsia s ktorou sme to citali/ ma len 6 rokov a boli v knihe okamihy, kedy sme museli prestat citat a viac o precitanom hovorit, ale nemyslim ze by to na nej nechalo nejake zle stopy. Naopak myslim ze tym ze pribeh nemal happyend, Alka si uvedomila viac realitu, ako niektori ludia vedia zaobchadzat zo zvieratami, myslim ze to v nej prebudilo ovela viac sucitu ku zvieratam. Dnes je taka doba ze mame akosi tendenciu chranit deti pred vsetkym "zlym", takyto film sa rodicom zda ako brutalny /inak nemyslim ze to bolo robene vyslovene ako detska literatura, teda kniha/, ale v klude nechame dieta aby sa pozeralo ako sa ludia v kriminalkach zabijaju a nechame ich hrat bojove pocitacove hry... Tot moj nazor... Tento pribeh moze dieta zasiahnut hlboko, ale nie je to podla mna na skodu, lebo to je cele ladene tak ze to vyvolava sucit so zvieratami /a to je dnes treba, kolko psov len v utulkoch konci? ... spravy su plne utokov psa na cloveka, ale ako deti / ludia tyraju psov, to je uz bez krityky.../
Jej ale odbocujem uz co? Teraz tu skor moje vychovne citenie rzoberam nez samotnu knihu / film.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za So február 06, 2010 4:04 pm

Nieco take by som nemohla ani citat ani pozerat. Odmalicka som na filmy so zvieratkami NESKUTOCNE citliva a ked som ako trosku vacsia pochopila, ze kazdy takyto film ma v sebe smutny kusok (poznate tie rodinne filmy cez vikend doobeda-stastna rodinka so psikom, psik sa strati, psik sa najde a pod.) vzdy som plakala a casom som sa tak obrnila, ze taketo filmy nemozem ani citit. Viem, ze ma to rozcitlivie este aj teraz, ked som uz na takyto zaner "stara koza" Very Happy Preto to zasadne nepozeram. Lebo vzdy to vo mne necha neprijemnu spomienku a zotavujem sa z nej niekolko hodin.
Ked som bola mala, casto som sa popri placi rozbehla ku psikovi a zacala ho obimat (teda, ked sme ho uzu mali. Ked sme ho este nemali, nahradili ho plysaky). Akosi mi to dodavalo pocit, ze ten moj psik je v bezpeci.
Z tohoto mam taky negativny zazitok dodnes...

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre eva & monty za So február 06, 2010 9:19 pm

Inac fakt bol ten film nskutocne smutny. Sad Viem, ze teraz by som si ho uz asi nepozrela lebo by som mala z neho peknu depku a potom by si to odniesol Monty lebo by som ho furt stiskala Laughing

eva & monty

Návrat hore Goto down

Odoslať pre natalka a jessie za So február 06, 2010 9:44 pm

ja som ten film videla ale len prvu cast aj ho mam doma keby chcel niekto pozicat.plakala som pri nom ako diva :(a chcem vas tu poopravit on sa netulal po uliciach hned od mala ale ten spisovatel si ho bol vybrat vo vrhu a vybral si ho preto ze bol odlisny od ostatnych Wink aj na vystave boli ale ich odtial vy hodili lebo bim sa odlisoval farbov od ostatnych Crying or Very sad

natalka a jessie

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Ne február 07, 2010 12:44 am

Natalka ak mas jednotku, znami maju zas len dvojku, niekedy sa mozeme dohodnut a ja by som si to pozrela, aj by ma zaujimalo ako je film spraveny, ked knihu poznam.
Katka ako pises o tom obymani psika, ja som minule pozerala film Posledny vlak /o tom ako odvazali zidov do Osviemcimu/ podla skutocnej udalosti a to bola fakt sila, ked tam dieta mame v naruci umrelo, tak ked som si to predstavila ze toto sa ozaj stalo, mne vtedy najmensia spala na rukach, som ju skoro rozpucila, stiskala, boskavala a revala ako male dieta a bola vdacna ze nic take nemusim prezivat /zas odbocujem od temy, ja len ze viem ako si sa pri tychto veciach citila.../.

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Ne február 07, 2010 1:27 am

Dobre ze pises, hned si idem ten film stiahnut...strasne ma "fascinuju" filmy z druhej svetovej.
A tiez je paradox, ze ludske utrpenie sa mi znasa vo filmoch psychicky lepsie, ako zvieracie.

Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Terry a Bree za Ne február 07, 2010 9:38 am

Ja by som si ho tiez stiahla ale neviem kde a ako... hold este stale som internetovy analfabet... Question

Terry a Bree

Návrat hore Goto down

Odoslať pre natalka a jessie za Ne február 07, 2010 10:53 pm

ala a nemas ten film na dvd??tak ty ho donesem nekedy,si mozes kuknut Smile

natalka a jessie

Návrat hore Goto down

Odoslať pre ZiT za Pi február 12, 2010 1:04 am

nie je to sice kniha, co som si teraz precitala, iba par riadkov, ale novu temu kvoli tomu zakladat nebudem... styl sa mi velmi paci, ma smrnc...

http://www.glabazna.cz/

dobry spisovatel by bol z neho, celkom dobre citanie.. (i napriek symbolom nahradzujucich pismeno s makkcenom)

ZiT
Admin

Počet príspevkov : 349

Zobrazit informácie o autorovi http://sk.fotoalbum.eu/ZiT

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore