Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee za St február 23, 2011 6:14 pm

37. Záleží jak ve kterém státě. Francie třeba nedovluje svým chovatelům mísit barvy vůbec. Zdá se mi to krátkozraké, ale opět, není na mne, abych to soudila. Ve většině zemí se bez jakýchkoli omezení může mísit bíláxčerná a černáxhnědá.

Černáxaprikot je nová možnost, ve většině zemí musí být odůvodněna chovatelským záměrem. Stejně tak stříbrnáxbílá nebo sříbrnáxčerná. Křížení starých a nových barev se trochu vymyká mendlovské genetice. ale obecně to lze zjednodušit, že v první generaci bude 99 % černých. Křížením černého psa/feny s vlohou pro novu barvu se potom dostáváme ke zhruba 50ti procentní šanci na aprikotxčernou nebo černouxstříbrnou.

Je možné křížit také aprikotxbílá, ale nedoporučuje se to. Předně, pudlové z takovéhoto spojení si neudrží barvu a potom jsou tu ještě bílé flíčky, které trápí většinu aprikotů/červených. Moc se o tom nemluví, ale je to tak. A křížením s bílou se to jen podporuje.

Jinak plně chápu a respektuji, že aprikot barva nemusí být pro všechny ta nejúžasnější na světě. Mne osobně nic moc neříkají bílý pudlíci a je stříbrným jsem také trochu odtažitá. Tak to prostě je, každý jsme jiný.
Very Happy
teepee

Počet príspevkov : 131
Registration date : 29.01.2011

Zobrazit informácie o autorovi http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za St február 23, 2011 8:49 pm

38. Podla coho sa da zistit, aku farebnu vlohu nesie pes?
Katka a Sissi

Počet príspevkov : 1629
Registration date : 10.11.2008

Zobrazit informácie o autorovi http://empress-sissi.blog.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za St február 23, 2011 9:18 pm

38. test na skryé barvy dělá laboratoř VetGen (http://www.vetgen.com/canine-coat-color.html). Jako vzorek se používají sliny daného jedince.
Zatím jsem to moc nestudovala, protože mě zajímalo jak rozlišit u aprikotů vlohu pro červenou barvu a naopak a to zatím nedělají. Ale možná by nebylo od věci rozšířit si znalosti i tímto směrem.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za St február 23, 2011 9:27 pm

Kati, Sisska je po ciernej matke a hnedom otcovi, ze? (sa mi zda) Smile
Potom nesie vlohu pre hnedu farbu. Ak k nej das hnedeho fesaka, mozu byt hnede steniatka (cierne budu niest opat vlohu pre hnedu), ak cierneho s vlohou pre hnedu, tiez sa nieco hnede moze narodit, pokial cierne, mozu aj nemusia niest uz vlohu pre hnedu. To sa zisti v dalsom chove alebo aj v spominanom laboratoriu.
Takto nejak to funguje v chove morciat, Terezka, rozumiem tomu dobre? Funguje to takto aj u psov?
Lenka

Počet príspevkov : 1369

Zobrazit informácie o autorovi http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za St február 23, 2011 10:26 pm

Ano, pokud je fenka po jedno rodiči hnědém, automaticky nese vlohu pro hnědou barvu. To funguje stejně. Laughing

Tedy, pokud bys pro ní našla hnědého ženicha, je tu šance 50 %, že se narodí hnědí potomci. Pokud si vybereš pejska, který je sám černý, ale nese skrytě vlohu pro hnědou, stále je to šance 25 %, že se může narodit hnědé štěňátko.

Chtěla bych jen upozornit, že chovatelé už prokázali, že hnědá štěňátka po černích rodičích světlají rychleji naž po obou hnědých rodičích. Samozřejmě, není to 100 %tní tvrzení, ale z chovatelské praxe podložené.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za St február 23, 2011 10:47 pm

Ano, pocula a videla som to uz aj na vlastne oci. Ono je to vlastne aj logicke, ze po hnedo-ciernych rodicoch nebude nikdy tak kvalitna farba, ako keby sa spajali rovnake farby, nie? Preto som zabrzdila svoje plany o hnedom zenichovi. A vobec, nacas som zabrzdila akekolvek chovatelske plany, lebo potom nemyslim na nic ine Very Happy Po Sisske pravdepodobne steniatka mat nebudeme, uvidime, co prinesie zivot dalej Smile

Ale taketo info sa vzdy zidu Smile

EDIT:
Znamena to teda, ze ked ma fenka hnedo-ciernych rodicov a jej vrhy a vrhy jej vrhov uz budu volit len rovnaku farbu, inofarebny gen pomaly v tejto linii zmizne?
Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za St február 23, 2011 11:02 pm

Bohužel ne, tento gen se skrytě může přenášet po několik generací. Nebyla jsem tomu zpočátku ochotná věřit, ale je to pravda. Proto ten test od VetGenu.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Št február 24, 2011 3:50 pm

Takze spatne sa vyjadrujem k teepee tvojim otazkam. No pudlika od teba mam a neviem si vynachvalit,ze mam prave Dafne s jej povahou. Vobec mi nevadi, ze je mensia. Kedze som s nou uz zacala trenovat doma skocky a sledujem aka je uzasna, tak stale rozmyslam, ci je to rasou, psom s PP alebo proste uzasny jedinec. Priznavam aj v porovnani s Jasmin jej agi ide, i ked na druhej strane aj viem teraz co od psa chcem a ako ho k tomu viest.
Inak zubky meni veeelmi pomaly, ale o tom sak info ked pomeni v maily, chcem ju aj zmerat a zvazit, porovnas mi ju so surodencami.

Co sa tyka spolumajitelstva, sice az tak nechapem o co tam ide, ale tiez som z vlastnej skusenosti usudila, ze neni dobre mat vela psov. Teraz mam taky ideal stav, dvoch utulkacov, co sa venuju navzajom a su si partnermi a potom jedneho "priritnika" teda Dafne, s ktorym som ked sa da furt a stale a neustale spolu a ani si to neviem inak predstavit. Takze ta je partner mne (esteze Biro nechodi na toto forum) Very Happy A ked treba sa Dafne vyhra aj s ostatnymi mojimi psami a to je take fajn. Myslim, ze dalsieho takeho "priritnika" by som nechcela, proste uz by to nebolo az tak "intimne" Very Happy Ja viem divne vyrazy. Ale ja asi som uplne divna kategoria psickarov, ked potrebujem aj fyzicky kontakt denne so psom a vlacim proste svojho "priritnika" vsade. Dafne je ideal aj co sa tyka chlpov aj velkosti Smile
No asi nema vyznam tu davat dalsie ody na nu.
Kazdopadne velmi sa mi zacali pacit tie cervene pudle a mozno raz aj takeho "priritnika" by som prijala Smile

Ale ako funguje to spolumajitelstvo by ma zaujimalo (mozno moja mama).

A ako je to s viac farebnymi ci tymi tan. Tie sa ti ako pozdavaju, lubia alebo aky mas na ne nazor?

Este dodavam, ze akurat vcera mala Dafne pol roka cheers ..ako to leti.
Tipsy

Počet príspevkov : 708

Zobrazit informácie o autorovi http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za Št február 24, 2011 3:57 pm

Ala, odkedy mam dvoch "priritníkov", jedneho by som uz nechcela. Very Happy
Tak som sa toho bala, ci zvladnem dvoch prdliskov a teraz ani za nic na svete len jedneho. Nebolo by to ono. Vela veci sa zmenilo, ale iba k lepsiemu!!! U nas urcite.
Baby si zboznuju so mnou vecer citat v posteli - pod kazdou pazuchou jeden spokojny pudlicek, to je nieco uzasne. S Rastom sme usudili, ze nam treba este dalsich dvoch, aby boli vsetky nase pazusky zaplnene. Very Happy - ale to uz zartujem... a inak, vobec nie si divna len ty Very Happy
Lenka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št február 24, 2011 9:05 pm

U nás se osvědčili tři "priritníci" (ten výraz se mi líbí) Cool
Z prostého důvodu. Přišlo nám, že když je pejsek sám, nemá si s kým hrát, když nejsme doma. Když jsou dva, je to mnohem lepší. Ale občas se stane, že jeden si chce hrát a ten druhý ne. Proto je optimum pro nás tři. Tak se vždy najde parťák na nějaké rošťárny. bom

Se spolumajitelstvím, moje představa je ta, že by fenečka u někoho žila (ten dotyčný by ji dostal pravděpodobně zadarmo) a až by došla do věku na vdávání, vybrala bych ji ženicha a vybrala si holčičku.
Samozřejmě, pokud by byla ochota fenečku vystavovat, nebráním se, pokud to bude v mých silách, klidně ji vystavím sama. Každopádně poradím s úpravu a předvedením, jak je to půjde. Popřípadě bychom si ji k nám mohli vzít "na prázdniny" a něco objezdit tady. Byla-li by ochota.
Může se stát, že fenečka nesplní podmínky chovnosti, v tom případě nesu riziko já a štěńátka by nebyla. Dotyčný/á by tak získala pejska zadarmo.
Co se týče nákladů, nad tím jsem moc nepřemýšlela, ale počítám, že bych uhradila všechny zdravotní testy, které chci aby podstoupila plus samozřejmě náklady na chovnost, ženicha a nemám problém štěňátka odchovat u nás. To už je na domluvě.

Mmožná, že si to představuji jako Hurvínek válku, ale není mi jasné, proč se středoevropani tak brání spoluvlastnictví. Asi se bojí.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št február 24, 2011 9:13 pm

Lidi s party poodle/ black and tan nebo harlekýny moc obdivuji.
Přijde mi, že se jim docela hází klacky pod nohy, ale oni si jdou stále za svým. Musí být strašně obtížné tyto barvy chovat. Vezměte si, jaké problémy mají např. aprikoti nebo stříbrní se srstí, kostrou, pigmentem a to se chovají oproti těmto docela dlouho...
Vůbec jim to nezávidím a čeká je ještě hodně práce.

Klacky pod nohy mohu upřesnit;
např. byla snaha o zlepšení harlekýmů nebo black and tanů tím, že se nakryli s černými, popřípadě aprikoty. Z tohoto spojení se narodí všichni černí nebo všichni aprikoti. Nicméně ČMKU jim vydá rodokmen s označením nestandardní.
Tyhle štěňátka se nemají šanci vystavovat (nemohou se vystavovat už z principu mezi černými nebo aprikoty - ČMKU to nedovolí), a nejsem si úplně jistá, za jakých podmínek se dají zpět zařadit do chovu (když nesou označení Nestandardní). V podstatě odchováte jednu generaci, která se nikde neukáže a teprve potom si můžete zpět vyšlechtit harlekyna /black and tana. Ukazuje se, že obě variety jsou resecivní k ostatním barvám.
Já osobně z toho necítím vůbec žádnou podporu chovu ze strany ČMKU, ale třeba to jen špatně vidím. Jako vždy, kdo jsem já, abych tyto otázky posuzovala?
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Št február 24, 2011 9:31 pm

Co sa tyka spolumajitelstva, asi je to velmi roznorody pojem. Ja osobne som doteraz vnimala spolumajitelstvo bud:
a) novy majitel nema na zaplatenie steniatka plnu sumu, tak mu ho chovatel preda za plovicnu s tym, ze ostane v spolumajitelstve
b) chovatel si mozno nie je uplne isty a spolumajitelstvo berie ako aspon aku taku poistku

Podmienky spolumajitelstva, ktore opisujes ty, sa mi zdaju velmi prijatelne, priam az vyhodne pre noveho majitela. Hlavne takato ochota na strane chovatela (narazam aj na ochotu platit vydavky, ktore si vymenovala) je viac ako fajn. Aj ked niekde v hlbke drieme pocit, ze psik by nebol IBA moj (papierovo), urcite by som nad takymito podmienkami velmi uvazovala Smile
Podla mna je velmi dolezite mat dobry vztah s chovatelom Smile
Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre natalka a jessie za Št február 24, 2011 10:16 pm

i ked som sa vam tu nechcela miesat do vasej ,,pudlikarskej,, spolocnosti ale nedalo mi to Very Happy to co spominate o spolumajitelovi znie to celkom lakavo a hlavne ohladom tych vystav ;)na ktore by som asi nervy nemala. normalne ste my ddali chrobaka do hlavy Wink(normalne by som sa na to dala,ale urcite nie teraz)ale zacinam aj zvazovat ci este stale chcem jorka alebo skusim inu rasu,ale stale nieco neplznuce Cool
natalka a jessie

Počet príspevkov : 712
Registration date : 14.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Št február 24, 2011 10:30 pm

Natalka, len ako som pisala, nie je spolumajitelstvo ako spolumajitelstvo. Kazdy chovatel to chape inak, ma ine podmienky.
Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št február 24, 2011 10:34 pm

Souhlasím s Katkou. Myslím, že jde o to si předem ujasnit podmínky, které od spolumajitelství čekají obě dvě strany. Bylo by škoda, kdyby na to doplatil pejsek.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre natalka a jessie za Pi február 25, 2011 12:12 am

ano to by bola skoda keby na to niaku nezhodu medzi majitelom a choovatelom doplatil pes.a je my naprosto jasne ze sa musia udat niake podmienky medzi oboma stranami a veci s tym suvisiace
natalka a jessie

Počet príspevkov : 712
Registration date : 14.05.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Pi február 25, 2011 11:21 am

Ten bod b. u Katky je docela zajímavý. Ale mám jisté pochyby, zda by byl k něčemu, pokud by došlo k nejhoršímu a pejska by bylo třeba vzít zpět.
A navíc, pokud mám pochyby o tom, zda se o pejska dokáže postarat a mít ho rád, tak asi té osobě štěňátko nedám.

Vím, že takhle se to lehce píše a realita může být úplně jiná, ale stále si myslím, že pokud mám pochyby, tak pejska spíše té osobě raději nedávat.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Pi február 25, 2011 11:27 am

Asi jsou podmínky, které jsem nastínila výhodné pro majitele, ale je to můj třetí pokus o to mít s někým pejska na spolumajitelství a ty předchozí dva se vůbec nepoveldy.

Budu se muset zeptat kamarádky ze Švédska, jak to dělá, že si většinu štěňátek nechává na spolumajitelství. Prostě to nechápu, proč je to tam možné a tady se tomu lidé tak brání?

Jinak v podmínkách, které jsem nastínila není nic o výživě (předpokládám, že ji bude plně hradit druhá strana), očkování a nebo o úraze či nemoci. Nejsem si jistá, že je to zas až tak výhodné pro druhou stranu, protože účty za veterináře jsou fakt síla.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za Pi február 25, 2011 12:05 pm

Tieto podmienky k spolumajitelstvu teda zaujali aj mna. Ked nad tym tak rozmyslam, mozno neznalost ludom podvedome brani v tom, aby nad tym vobec uvazovali. Neviem ci to mate aj na stranke niekde popisane, mozno by bolo dobre presne napisat svoje podmienky a priblizit ludom o co vlastne ide.
Vo mne uz len to slovo "spolumajitelstvo" vzbudzovalo pocit a myslienku "ani za svet" Very Happy , mala som pocit, ze mi ho moze chovatel vziat (samozrejme neplati to v pripade, ze by sa mal psik u mna zle, to je zakomponovane aj v nasej zmluve), pozicat si a to v ziadnom pripade by som nechcela. Ked si predstavim, ze by som tieto moje blšky mala dat na nejaku dobu k chovatelke alebo proste pre nich k cudziemu cloveku, az ma striasa - to by som sa im viac nemohla do oci pozriet. Very Happy
Ohladne podmienok o vyzive a hradeni veterinara - toto je myslim aspon pre mna samozrejmost, zaklad, co mozem pre svojho psika urobit.
Velmi sa mi v podmienkach paci pomoc s vystavovanim a uhrada vysetreni potrebnych k chovu.
Lenka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Pi február 25, 2011 2:28 pm

Moc se mi to na stránky dávat nechce, protože bohužel už znám pár chytrolínů, kteří by se toho určitě snažili zneužít. A to věřím, že jich ještě většinu neznám. Evil or Very Mad

Já nevnímám sebe jako chovatelku jako cizí pro mé pejsky. Většina mi to koneckonců na návštěvě vždycky dokáže. Zatím se mi stalo jen jednou, byl to tuším Dustin, který se ke mně vůbec nehlásil. Ostatní si na mne vzpomínají. Někdy jim to dá chvilku, ale vždycky si za dobu naši návštěvy vzpomněli.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Pi február 25, 2011 2:34 pm

Pomoc s vystavováním;
opět asi životní zkušenost. Dříve jsem se to snažila lidi hlavně naučit, protože věřím, že páníček dokáže svýho pejska předvést nejlíp.
Ale postupně s odchovanýma štěňátkama, kdy jich spousta uvažovala o výstavách a sešlo z toho kvůli pohodlnosti majitelů, jsem pochopila, že je třeba rozlišovat mezi těma, co se to chtějí naučit a těma, kteří chtějí mít krásného pejska, být úspěšní na výstavách, ale nechtějí se sami něco učit. Těm nabídnu, že jim pejska ostříhám a pokud budou chtít, i předvedu.

No a Ganík, to je kapitola sama pro sebe. Ten se tomu výše napsanému vymyká. jocolor
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Pi február 25, 2011 2:35 pm

Takže pro svou holčičku, která je i není vlastně moje, ta má automaticky jakoukoli podporu, kterou bude potřebovat.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za Pi február 25, 2011 3:25 pm

Tak to ano, ani som si to vlastne neuvedomila, ze su ludia, ktori by toto mohli vyuzit a tiez zneuzit. Je to velmi tazke a clovek si nikdy nemoze byt isty clovekom len na zaklade mailovej ci telefonnej komunikacie, aj ked do istej miery uz tam nejaky naznak zaujmu, ci nezaujmu je.
Su to ozaj zlozite veci pre chovatela, ktoremu zalezi na buducnosti svojich zvieratiek ....
Lenka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za St marec 02, 2011 10:05 am

K tomu spolumajitelstvu ma napadli tiez viacere veci. Jedna, ze celkom zaujimave ako by sa mozno podporil predaj psov s PP, o ktorych si ludia myslia, ze su drahy a naco teda psa s PP. Tym padom by sa trochu podlacil predaj nepapierakov. Mozno pre niektorych chovatelov tiez zaujimave, lebo mozu sa viac zamerat na chov a nejaku chovnu liniu.
Ale tiez ma napadlo, ze ten co by mal doma psa, istou mierou zodpoveda a teda hlavne pri pudloch za ich srst a vyzor. Coz si teda neviem predtavit, lebo vsetci Dafniny surodenci (pozerala som dnes akutalizaciu stranky teschiro) su taky krasny "nadychany" hunaty Smile Mozno to z tych fotiek tak posobi. Ale sledujem, ze celkom slubne sa niektorym vyvija vystavna kariera. Smile Super.
Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št marec 03, 2011 11:44 am

Samozřejmě je to správný názor, ale myslím, že k tomuto kroku nesáhne moc chovatelů. Protože přeci jen, krytí něco stojí, očkování, odčervení, čipování, vystavenní rodokmenu, krmení, u nás i Optigen test. Myslím, že většina chovatelů je ráda, když se jim alespoň tyto náklady vrátí. Mad

Abych uvedla příklad: podlení krytí mne stálo 500 euro a náklady na jeden Optigen test jsou 148 dolarů (pokud si to správně pamatuji). Náklady na jedno očkování a čipování se pohybují od 750 - 950 Kč v závislosti na pracovišti. Tak máte přibližný obrázek, kam se cena štěňátka vyšplhá. Pravda, když se pak krycí poplatek vydělí 10ti, není to taková garda, ale obvykle se rodí 4 - 6 štěňátek, některý, chovatelům jen 2 - 3.

Je pravda, že s tou chovnou linií je to přesně jak říkáš. Very Happy
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št marec 03, 2011 11:48 am

Neřekla bych, že sourozenci jsou nějak extra nadýchaní. Myslím, že je to jen tím, že jsou na fotkách čerstvě vykoupaní a vyfénovaní.
Uvidíme, zatím se do výstav zapojil jen Hakim, snad se mi podaří zapojit ještě brášku Henryho. Ještě majitelka Hapíka by chtěla vidět, o čem výstavy jsou, to by byl možná další kandidát. Z holčiček je to jen Mína a ti uvažují ještě nad jednou výstavou a končí. Takže to není špatné, ale taky to není moc úspěšné.

Na druhou stranu je pravda, že já prodávám štěňátka aby se měla dobře a ne aby se vystavovala. Mám prostě jiné priority. Laughing
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št marec 03, 2011 6:20 pm

Ještě jednou jsem si přečetla reakci Tipsy, myslíš, že je těžké se postarat o pudlíky, aby byli tak nadýchaní jako na obrázku?
To je dobrý námět na to to naučit budoucí majitelé. Laughing
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Št marec 03, 2011 7:56 pm

Tak pravdu! S cim ich utlmujete, ked ich kupete, fenujete, cesete a strihate? Laughing
Ja denne bojujem s Dafne, aby som jej vobec copik urobila, nech vyzera ako dama. Zdrha ako mala opica. Este niekedy sa tvari, ako by to bola hrozna sranda, ze ju neviem lapnut. I ked ja nenahanam (uz som taka vacsia na to Very Happy ).
Po dlhom ukecavani a uplacani pamlskami vzdrzi. Ako na moje narodky, ked som jej hovorila, ze ma nesmie jedovat a mala az styri copiky. Alebo uz som jej robila aj punk, copiky za sebou. rendeer
Ale sak mi sa to naucime

cheers

raz budeme vyzerat ako nadychana cukrova vaticka.

Inak je Dafne taka chutne drza. Elisku si ako ucila na cesanie a upravu?
Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št marec 03, 2011 8:35 pm

Já se je snažím dostat na dobrotu. Většinou to funguje. Dobrota za vykoupání a nezdrhnutí z vany. Dobrota za fénování. Pak dělám pauzu a nechávám pejska vyběhat a trochu si odpočnout. (A nebo tak maskuju to, že si potřebuju odpočnout trochu já Very Happy )
Pak teprve stříhám.

Jinak za bažné česání také dostávají dobrůtku.
Prostě pejsani jsou mlsní jako panička, takže na ně dobrůtky fungují. a asi taky to, že si je závidí, proto se nechají ochotně učesat.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št marec 03, 2011 8:38 pm

Než jsem přišla na tenhle fígl, tak mi dělalo problémy vytáhnout psa z nejméně dostupného roku v domě, kam se schovával. Většinou, když už jsou na stole, je to v pohodě.

Na stříhání, to trvalo doceal dlouho a ze začátku jsme u toho museli být dva, protože nevydržela stát a neustále s sebou šila.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Št marec 03, 2011 8:39 pm

Už se těším na cukrovou vatičku a taky na nové fotky Laughing A jaké jsou aktuální míry?
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Pi marec 04, 2011 10:22 pm

Tak citas Lenka? Najblizsie to chcem na cukrovu vaticku Very Happy
Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za So marec 05, 2011 12:08 am

Citam, citam Very Happy ... ja cukrovu vatičku rada, zlyhava to len pri vyrobe. Uvidime ...
Lenka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za So marec 05, 2011 12:06 pm

Výroba se povede, věřím, že ano Cool
Jen to bdue chtít trochu přemlouvání Dafné, aby chvilku postála Very Happy
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za So marec 05, 2011 3:38 pm

Dnes idem strihat aj ja, presne druhy krat v zivote (prvy bol na kurze Very Happy ) a maximalne zarasteneho psa, len s noznickami...vazne sa tesim, drzte mi palce Very Happy
Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za So marec 05, 2011 9:58 pm

Budu držet palce, ať to dopadne dle tvých představ Cool
Jinak, můj poznatek, střih z úplně zarostlého pejska chce upravovat tak 2 - 3 x (třeba po 14ti dnech), než jsem s výsledkem spokojená. Very Happy
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ne marec 06, 2011 10:18 pm

No dnes sme strihali aj my, ale len bodliaky z noziciek, inak nesli clown Bolo by divne vystrihat pudlovi nozicky na kratko po "kolena" ci "lakte" robi sa taky strih? Smile
Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Po marec 07, 2011 12:14 am

Myslim, ze by to vyzeralo velmi smiesne Very Happy
Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Po marec 07, 2011 10:23 am

o takovém střihu jsem ještě neslyšela. To by bylo asi jako když čekáš velkou vodu Laughing
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Po marec 07, 2011 11:35 am

A nove strihy nik nevymysla? Laughing Ale asi by to bolo smiesne. To suhlasim Smile
Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Po marec 07, 2011 4:27 pm

tak daleko ještě nejsem. Já zatím křížím střihy. Třeba kontík a modernu. Divné spojení, ale nic jiného nezbývá. Majitel chce kontík, ale o vestu se neumí postarat, pejsek je věčně muckovatý. Tam mu ji stříhám na krátko s hlavičkou jako u moderny. Very Happy

Inu, kompromis.

JInak, tady jsou ukázky:
http://www.teschiro.cz/files/bertikGalery.php
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za Po marec 07, 2011 4:41 pm

Tipsy napísal:Bolo by divne vystrihat pudlovi nozicky na kratko po "kolena" ci "lakte" robi sa taky strih? Smile

Ala, takto som uz videla ostrihanych zopar mestskych "pudlikov" a bolo to priiiiiserneeee, ale na druhej strane pre majitela "asi" prakticke. Teda podla mojho oka urcite. Zrovna minuly tyzden som takeho videla v meste s jednym panom.
Lenka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Po marec 07, 2011 5:28 pm

Tak ked uvidis, ako Biro svojou "odbornou rukou" vystrihal tie bodliaky. No som zvedava ake surove skoky tam budu. Ale ina moznost nebola, keby bola starsia, tak ju ukecam, ze jej to vycesem, ale nechcela sa nechat "ukecat". Pokrok je, ze drzi pri davani gumicky na hlavu, ale gani Very Happy "Ale len jednu gumicku a rychlo, lebo ja sa idem hrat a nemam cas vyzerat!" V zrkadle sa vsak bude okukovat.

Este ma napadlo, ze to zostrihat ako "mrkvace" gace, tak nenapadne do stratena Very Happy Ale verim, ze ked bude starsia, tak vyceseme.
Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Ingrid & Basha za Po marec 07, 2011 9:51 pm

Alenka, odstarnovat bodliaky sa nemusia vystrihovanim, overene mam vyberat srst z bodliakova a nie bodliaky zo srsti - postupne, po chlpkoch, za pomoci kefky, hrebena ...chce to trpezlivost, ale ide to ... na cvicaku rastu a budu kvitnut take bodliaciky, sprava sa to ako suchy zips ...Sissi by ti vedela o tom porozpravat, ked sme tam zacali chodit, neraz sme mali miesto nedelneho obeda misku bodliakov....ale srst zostala zachranena Surprised . .. a never tomu, ze vekom to bude lepsie - naopak, cim je mladsia, tym si na rozne procedury s upravou svojho zovnajsku lahsie zvykne .... a stane sa jej to samozrejmostou ....
Ingrid & Basha

Počet príspevkov : 227
Registration date : 21.02.2010

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Katka a Sissi za Po marec 07, 2011 10:36 pm

Tu je teda vysledok mojho prveho strihania:
http://images.dogforum.sk/files/1299452197dyy9jgi63.png
Katka a Sissi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tipsy za Ut marec 08, 2011 10:40 am

Ingrid, ja vzdy sa snazim vycesat a aj ked sa jeduje "bojujem" s nou a podla svojho uvazenia, niekedy poctivo drzi, niekedy nie. Bodliaky som odstranovavala aj Tipsymu, takze viem, ze s dlhsim nasadenim, ale ide to. Len aj veterinarka by ti vedela rozpravat, aka je Dafne "ziva" ked sme jej chceli ocko vycistit a ona sa rozhodne ze nie. A pri jej "velkosti" sa clovek fakt boji, ked sa myka, ze si o mna ublizi. Kazdopadne trenujeme skoro kazdy den. Biro ma pocit, ze ju stale chcem cesat Smile Ale zas tak stale to neni, ved mi sa vypracujeme. Cesanie striedam s trenovanim obden, vcera sme sa ucili poprosit a mrtvolku Very Happy

A este zas neviem ci je to nou, alebo rasou, ale ked sa jasi, tak sa jasi a ked trenujeme, tak pozeraa az moc sustredene, vobec nie stenaco, ze co teda po nej chcem a robi. I ked to co jej ide najlepsie, tak to potom opakuje. Najprv to bol sad, teraz je to lah Smile ....fakt som zvedava na jej pubertu. Aka bola Eliska?

Este dodavam postreh. Je sranda, ked clovek ma psa s PP a moze sledovat od rodicov az cez surodencov, ci potomkov a porovnavat. Kedysi mi to spominala offca, az teraz prichadzam na to caro.
Tipsy

Návrat hore Goto down

Odoslať pre eva & monty za Ut marec 08, 2011 11:43 am

Katka a Sissi napísal:Tu je teda vysledok mojho prveho strihania:
http://images.dogforum.sk/files/1299452197dyy9jgi63.png

Jej Katka to na tom stole mas ten hydratacny sprej All Systems ? Ja ho mam a je super, pouzivam ho na rozcesavanie zamotanej srsti a je fakt super. Very Happy Myslim tento ci to je http://www.psickaren.sk/index.php?produktID=303&kategoriaID=61.

eva & monty

Počet príspevkov : 528
Registration date : 12.11.2008

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lenka za Ut marec 08, 2011 12:10 pm

Lenka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre eva & monty za Ut marec 08, 2011 3:16 pm

Tak to som teda pekne slepa Very Happy. A to je fakt dobre aj na psiu srst ? Ked neviem ci by to Montymu moc nevonalo. On nema rad moc parfemovane veci. Ale vyskusam, ja ho totiz pouzivam ale taky cerveny obal ma Smile
eva & monty

Počet príspevkov : 528
Registration date : 12.11.2008

Návrat hore Goto down

Odoslať pre teepee za Ut marec 08, 2011 4:10 pm

oba dva - jak Gliskur, tak hydratační sprej s norkovým olejem znám a používám. Víc se mi ale osvědčil ten Gliskur. Opět ale záleží na srsti. Já používám takový ten dvousložkový gliskur, co se musí před použitím promíchat.
teepee

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: